کد خبر: ۳۴۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۹ - ۱۲ مهر ۱۳۹۸
امام جمعه اهواز:
امام جمعه اهواز با تاکید بر اهمیت رعایت حجاب و شئونات اسلامی در پیاده روی اربعین از متولیان این امر خواست از خروج مسافرانی که در این زمینه بی توجهی می‌کنند جلوگیری کنند.
به گزارش آراس: حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته اهواز با بیان اینکه در زیارت اربعین سیر الی الله باید مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت : زائران اربعین باید خود را برای سربازی امام عصر (عج) آماده کنند  هر انسانی که بخواهد در این مسیر گام بردارد نیاز است تا آداب زیارت را رعایت کند.

وی با اشاره به اینکه حفظ حجاب کامل در اربعین یک ضرورت است، گفت: ماموران تذکر دهند و اجازه ندهند افراد بدون رعایت حجاب اسلامی به آن سوی مرز برود.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه شود زیارت افراد بخصوص خواهران است که به تنهایی وارد کشور عراق نشوند.

حجت الاسلام موسوی فرد به حادثه تصادف ۲ اتوبوس حامل زائران ایرانی در ۲۰ کیلومتری شهر بصره اشاره کرد و گفت: اگر رانندگان نسبت به قوانین رانندگی بی توجهی کنند باید زائران به آنها تذکر بدهند تا  از وقوع چنین حوادثی پیش گیری شود.

توجه مراکز درمانی به مسائل شرعی

امام جمعه اهواز همچنین در بخش دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز گفت: موضوع محرمیت پزشک و بیمار امری است که باید همراه با اصولی باشد.

وی تاکید کرد: به عنوان مثال اگر در شهر اهواز متخصص خانم وجود دارد، بانوان نباید به متخصص مرد مراجعه کنند و در مقابل پزشک نباید نسبت به حجاب خود بی توجه باشند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد:  استفاده از تزریقات مرد و زن در همه نوبت های مراکز درمانی لازم و ضروری است و باید به این موضوع نیز بیش از پیش توجه شود به این خاطر که این مسئله یک مطالبه جدی از سوی شهروندان می باشد.

مطالبه های مردم در زمینه امنیت به اطلاع فرمانده ناجا رسید

حجت الاسلام موسوی فرد به دیدار خود با فرمانده نیروی انتظامی کشور همزمان با هفته ناجا اشاره کرد و گفت: در این دیدار مطالبه های مردم استان در زمینه های امنیتی به وی منتقل شد.

امام جمعه اهواز خاطر نشان کرد: برای رسیدگی به مطالبه های مردم در این خصوص، نیروی انتظامی اقدامات جدی را در دستور کار دارد و در تلاش برای بهبود هرچه بیشتر شرایط است.

وی به تلاش ناجا در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: تلاش هایی که در این راستا صورت گرفته ارزشمند است که جای خوشحالی دارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار