کد خبر: ۳۴۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۱۱ مهر ۱۳۹۸
برای حل مشکلات استان خوزستان به خصوص برطرف کردن معضل نیروی انسانی باید کارگروه ویژه ای در سطح وزارت برای کمک به این استان تشکیل شود.
لزوم تشکیل کارگروه ویژه ای در سطح وزارت برای حل مشکلات خوزستان

به گزارش آراس: قاسم ساعدی روز پنج شنبه ۱۱ مهرماه ۹۸ در شورای آموزش و پرورش استان خوزستان که با حضور وزیر آموزش و پرورش در استانداری خوزستان برگزار شد، گفت: حضور وزیر در این استان را به فال نیک می گیریم و امیدوارم وزیر آموزش و پرورش جلسه ای نیز با نمایندگان داشته باشد  و دردل آنها را بشنود.


وی گفت: استان خوزستان با کمبود ۱۶ هزار نیروی انسانی رو به رو است. در عین از  شرایط نامناسبی مثل مثل گرد و غبار، سیل، زلزله، کمبود فضای آموزشی و وسایل برودتی و  .... رنج می برد پس چگونه می توان این استان را از نظر آموزشی با دیگر استانهای کشور مقایسه کرد.


ساعدی خواستار تشکیل کارگروه ویژه ای در سطح وزارت برای حل مشکلات خوزستان شد و گفت: برای حل مشکلات استان خوزستان به خصوص برطرف کردن معضل نیروی انسانی باید کارگروه ویژه ای در سطح وزارت تشکیل شود. مردم خوزستان در خط مقدم هستند و باید به صورت ویژه حل مشکلات آنها در دستور کار قرار بگیرد.


وی افزود: در همه شهرستانهای این استان مشکل نیروی انسانی وجود دارد و اولیا به این موضوع معترض هستند. ده روز از مهر گذشته و‌ هنوز کلاس ها بدون معلم هستند ولی متاسفانه در کنکور همه دانش آموزان به یک چشم دیده می شوند. 


ساعدی با انتقاد از عدم تلاش برای بالابردن سطح علمی نیروهای حق التدریس در خوزستان گفت: ۷ هزار و ۳۰۰ نفر نیروی حق التدریس از سالهای گذشته در استان وجود دارد اما چه اعتباری برای ارتقای علمی آنها در نظر گرفته شده است.

 

وی اضافه کرد: خوزستان رنگین کمان اقوام است و باید بودجه ویژه ای برای پیش دبستانی به این استان اختصاص یابد. 


ساعدی خاطر نشان کرد: تاسیسات آموزشی و کارگاهی هنرستان ها باید متناسب با تغییر محتوای کتب درسی ارتقا پیدا کند و آموزش و پرورش باید به سمت توسعه هنرستان ها به پیش برود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار