کد خبر: ۳۴۴۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۵ - ۱۱ مهر ۱۳۹۸
استاندار خوزستان :
شریعتی گفت : در طول چند سال گذشته آموزش و پرورش به عنوان یکی از محور های اصلی در توسعه استان در نظر گرفته شد.
آموزش و پرورش محور اصلی توسعه در استان است

به گزارش آراس: غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان صبح امروز پنجشنبه 11 مهر ماه 98 در آیین افتتاح و بهره برداری همزمان از 254 پروژه آموزشی که با حضور وزیر آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ، با اشاره به اینکه بیش از ۸۶۰ کلاس درس امروز به بهره برداری خواهد رسید ، گفت: در طول چند سال گذشته با قرار دادن آموزش و پرورش به عنوان یکی از محور های اصلی در توسعه استان ، توانستیم کمبود های اساسی آموزش و پرورش را در بخش های نرم افزاری و سخت افزاری برطرف کنیم .

وی با بیان اینکه سالانه تعداد کلاس های بیشتری در استان خوزستان مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد ، افزود : در سال ۹۷ ،  ۵۲۰ کلاس درس ، در سال ۹۶ ، ۳۱۵ کلاس درس و در سال ۹۵ ، ۲۱۷ کلاس درس در استان خوزستان افتتاح شد .

استاندار خوزستان ، اعتبار نوسازی مدارس خوزستان در سال ۹۵ را ۷۵ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد :  در سال ۹۶ این اعتبار به ۱۲۵ میلیارد تومان و در سال ۹۷ به ۱۷۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد .

 شریعتی با عنوان اینکه با افتتاح این پروژه ها ، بخش عمده ای از مدارس کانکسی برچیده خواهند شد ، عنوان کرد : برچیدن همه ی مدارس کانکسی در سطح استان را به عنوان یکی از اولویت های اصلی دنبال خواهیم کرد .

وی در عین حال توجه به دانش آموزان بازمانده از تحصیل را از دیگر برنامه های اصلی آموزش و پرورش استان توصیف و تصریح کرد : در دوسال گذشته ۱۱۰۰ دانش آموز و در سال گذشته ۲۳۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل به کلاس درس بازگردانده شدند .

 استاندار خوزستان با اشاره به اجرای طرح جوانه ها "بورس تحصیلی دانش آموزان کم  بضاعت " عنوان کرد : بیش از ۱۳۰۰ دانش آموز کم بضاعت در این طرح بورس تحصیلی شدند .

 شریعتی گفت: کلاس های کنکور رایگان را به عنوان یکی از راهبردهای اصلی جهت ارتقای جایگاه کنکور استان در سطح کشور در نظر گرفتیم و نتایج بسیار خوبی در سالهای اخیر حاصل شد.

 وی افزود: سهم خوزستان در کنکور سراسری و رتبه های برتر آن به ویژه رتبه های زیر هزار همه ساله در حال افزایش است.

 استاندار خوزستان با اشاره به وقع سیلاب اخیر در استان گفت: به همت مردم استان خوزستان و دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح این سیلاب کنترل و به سیل همدلی و مهربانی تبدی شد.

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار