کد خبر: ۳۴۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۰۹ مهر ۱۳۹۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور در روز اول سفر خود به خوزستان از پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان اهواز همچون ایستگاه پمپاژ تصفیه آب غرب اهواز بازدید به عمل آورد.
به گزارش آراس: دین پرست در این بازدید در جریان مشکلات  طرح های آب و فاضلاب قرار گرفت و روند اصلاح این شبکه ها را بررسی کرد و در نهایت در جلسه ای به بررسی موانع و مشکلات این طرح ها پرداخت. 

وی همچنین در بازدید از کارخانه گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز از روند تولید و فعالیت خطوط تولیدی این کارخانه دیدن و در جریان مشکلات و مسائل کارخانه قرار گرفت.
دین پرست پس از بررسی مسایل و مشکلات گروه ملی فولاد ایران، در جلسه با مسولان این شرکت، مسایل مالی، موضوعات مالیاتی و مشکلات منابع انسانی این شرکت را بررسی کرد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور با بیان اینکه گروه ملی فولاد ایران حدود 500 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد، گفت: یکسری ناهماهنگی ها در حوزه مدیریتی این مجموعه وجود دارد که با تصمیمات اتخاذ شده این مشکلات قطعا برطرف خواهند شد.
 دین پرست اظهار کرد: تعداد مشکلات مطرح شده در این کارخانه کم است اما این مشکلات دارای اهمیت بسیاری هستند و باید حل شوند.

وی افزود: هیچکدام از مشکلات کارخانه گروه ملی فولاد ایران، مشکلاتی نیستند که غیر قابل حل باشند و می توان با تلاش و برنامه ریزی آن ها را حل کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور تصریح کرد: به جزء مشکلات گروه ملی فولاد در بحث نقدینگی، یکسری ناهماهنگی ها در حوزه مدیریتی این مجموعه وجود دارد که با تصمیمات اتخاذ شده این مشکلات قطعا برطرف خواهند شد.

وی با بیان اینکه با تلاش استاندار خوزستان نقدینگی خوبی به مجموعه گروه ملی فولاد تزریق شده است، عنوان کرد: با توجه به اینکه بخش از سهام این شرکت در اختیار یکی از بانک ها است باید تصمیمات خوبی اتخاد شود تا شاهد آینده مطلوب این شرکت باشیم.

دین پرست ادامه داد: این شرکت یک شرکت بسیار پویا است که دارای محصولات تولیدی بسیار خوب و همچنین بازار فروش مطلوب است. این شرکت با تلاشی که انجام خواهد گرفت قطعا می تواند به روزهای اوج خود باز گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور با بیان اینکه گروه ملی فولاد ایران حدود 500 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد، گفت: با تصمیمات اتخاذ شده قرار است تا همه دستگاه های دولتی و بانک ها بر اساس میزان مطالبه ای که از این شرکت دارند، هر کمکی در بخشش جرایم می توانند اعمال کنند.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه تلاش خواهیم کرد تا راه حلی برای بخشش جرایم و همچنین حل مشکلات این شرکت اندیشیده شود.


 معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور در ادامه این بازدیدها و نشست با مسئولان گروه ملی فولاد ایران، در جلسه تخصصی طرح های آب و فاضلاب و مترو اهواز، مشکلات و مسائل این دو شرکت را مورد بررسی قرار داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت‌ کشور گفت: دستور مقام معظم رهبری مبنی بر حل مشکل فاضلاب اهواز به هر طریق ممکن و با سرعت زیاد از محل اعتبار ویژه اجرا می‌شود.

 دین پرست در این نشست بیان کرد: در هیچ شهری این توجیه را از زبان مسئولان نشنیدم که برای جاری نشدن فاضلاب در خیابان، آن را در رودخانه بریزند اما این اتفاق در اهواز رخ می دهد.

وی افزود: وزیر کشور دستور رسیدگی به مشکلات مهم و حل نشده استان ها را صادر کرده تا برای پیشبرد آنها تعیین تکلیف شود، یکی از این موضوع ها که تبدیل به یک معضل شده مساله فاضلاب اهواز است.

دین پرست گفت: مسئولان این حوزه یا باید با ارائه راهکار و برنامه قطعی فکری به حال مشکل فاضلاب این شهر کنند و یا آنکه از طریق وزارت کشور پیگیری می کنیم، چنین مسائلی نباید سبب تشویش اذهان عمومی شود.

وی خاطر نشان کرد: وجود معضل ۲۰ ساله در فاضلاب اهواز کفایت می کند و باید از طریق قدرت و مدیریتی بالاتر از استان آن را حل کرد، البته استاندار خوزستان در این خصوص تلاش  بسیاری داشته است.

معاون وزیر کشور ادامه داد: برخی مسئولان استان خوزستان دلیل بروز مشکل فاضلاب در اهواز را استفاده از شبکه های بتنی و فرسودگی آن عنوان می کنند، چرا باید ۹۰۰ کیلومتر از طول شبکه فاضلاب اهواز با گذشت ۳۰ سال دچار فرسودگی و ریزش شود، اگر دلیل وضعیت فعلی فاضلاب اهواز این امر است که باید پیمانکار و مسئولان وقت به مراجع قضایی معرفی شوند.

دین پرست ادامه داد: ۲۶ مردادماه امسال نامه ای مبنی بر وجود مشکل در فاضلاب اهواز به رهبری تقدیم شد و ایشان باوجود تمام دغدغه ها و مسئولیت ها، در تاریخ ۲۲ مرداد در فرمانی خطاب به رییس جمهور بر لزوم حل مشکل فاضلاب اهواز تاکید کردند و ریاست جمهور نیز دستور لازم را به رییس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری با اشراف به کارهای صورت گرفته و پروژه های آغاز شده چنین دستوری را صادر کرده اند به همین دلیل دستور رهبری ناظر به آینده است، باید از این دستور ویژه رهبری کمال استفاده را برد.

دین پرست گفت: یکی  دیگر از موضوع های نگران کننده وضعیت بهداشت عمومی به دلیل پس زدگی های فاضلاب در سطح شهر اهواز است که باید به آن توجه داشت.

سرازیر شدن فاضلاب به کارون قابل توجیه نیست

دین پرست در بخشی دیگر بیان کرد: سرازیر شدن فاضلاب از ۲۷ نقطه به رودخانه کارون در مقطع اهواز به هر عنوان قابل قبول نیست، رودخانه کارون هویت شهر اهواز و حتی کشور است.

وی با اشاره به لزوم اجرایی شدن طرح ساماندهی رودخانه کارون گفت: تمام دستگاه های متولی از جمله شرکت آب و فاضلاب، سازمان آب و برق، محیط زیست و اداره کل گردشگری باید فکری به حال رودخانه کارون کنند.

دین پرست خاطر نشان کرد: شهر اهواز به دلیل وجود رودخانه کارون می تواند به یک شهر با جاذبه گردشگری بالا تبدیل شود اما شرایط فعلی کارون و بروز جزیره های متعدد در آن سبب بی رمق شدن این رودخانه شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار