کد خبر: ۳۴۳۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۰۸ مهر ۱۳۹۸
در خوزستان برای صدور مجوزهای کسب و کار ۲۷ استعلام و در فارس ۱۲ استعلام صورت می گیرد که این نشان دهنده وجود برخی رویه های زائد در استان است.
به گزارش آراس: سید نوراله حسن زاده در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی  که در محل استانداری خوزستان برگزار شد؛ با تاکید بر اینکه برخی استعلامها که دستگاه های اجرایی با آنها برخورد دارند جنبه قانونی ندارد و تنها به مرور زمان تبدیل به رویه شده است، گفت: بعضی از این استعلامات در بازه های زمانی تکرار شده اند و به مرور تبدیل به رویه شدند ولی نمی توان آنها را قانونی دانست.
حسن زاده تصریح کرد: دستگاه های اجرایی در قالب تدوین این برنامه باید روشن کنند که کدام رویه ها قانونی نیستند و به عنوان مثال می توان گفت در خیلی از موارد استعلام های مربوط به نفت غیر ضروری است.
وی یادآور شد: در خوزستان برای صدور مجوزهای کسب و کار ۲۷ استعلام و در فارس ۱۲ استعلام صورت می گیرد که این نشان دهنده وجود برخی رویه های زائد در استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان از حضور نیافتن شرکت های حفاری، نفت و سازمان آب و برق در نشست های بررسی مشکلات مربوط به حوزه کسب و کار و اقتصاد استان گلایه کرد و گفت: در صورتی که این دستگاه ها به همکاری های خود برای بهبود فضای موجود توجه بیشتری داشته باشند، می توان شاهد اقدامات اثربخشی در زمینه فعالیت های اقتصادی بود.
استفاده از ظرفیت گروه مشاوره ای برای بهبود فضای کسب و کار
مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان نیز در این جلسه بیان داشت: هشت مولفه در بهبود فضای کسب و کار خوزستان تاثیر منفی گذاشته است، این مولفه ها همچنین رویه های سختگیرانه در ادارات کار، بیمه، تمایل شهروندان به خرید کالاهای خارجی، تولید و عرضه کالاهای غیراستاندارد و همچنین رقابت شرکت های شبهه دولتی را نیز شامل می شود.
رضا قیصی پور یادآور شد: از آنجایی که بدنه دولتی درگیر امور دیگری است، پیشنهاد می شود که اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برای تدوین برنامه راهبردی و عملیاتی بهبود فضای کسب و کار از ظرفیت یک گروه مشاوره ای استفاده کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار