کد خبر: ۳۴۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۷ - ۰۵ مهر ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی:
مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی گفت: اولین کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن کشور در خوزستان به‌ زودی راه‌اندازی می‌شود.
اولین کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن در خوزستان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش آراس: علی احتشامی امروز 5 مهرماه در حاشیه بازدید عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از کارخانه خمیرمایه و الکل رازی در جمع خبرنگاران با اشاره به گام‌های زیست محیطی در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، اظهار کرد: اولین کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن کشور در خوزستان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: این کارخانه با هدف اجرای پروتکل کیوتو و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و مکانیسم توسعه پاک جهت جلوگیری از گرمایش جهانی و به حداقل رسانی گازهای آلاینده زیست محیطی ایجاد می‌شود.

وی افزود: راه‌اندازی کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن شرکت خمیرمایه و الکل رازی گامی موثر در راستای دستیابی به صنعت سبز و تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده است.

مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی تصریح کرد: جلوگیری از ورود یک هزار کیلوگرم بر ساعت گاز دی اکسید کربن به جو، کاهش میزان قابل توجه انتشار گازهای گلخانه‌ای، کاهش مصرف انرژی‌های تجدیدناپذیر، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا از دیگر تاثیرات زیست محیطی افتتاح این کارخانه در خوزستان است.

احتشامی با بیان دیگر اثرات زیست محیطی کارخانه بازیابی گاز بیو دی اکسید کربن، گفت: این کارخانه معادل تعداد ۳۲۷ هزار و ۲۷۲ درخت در سال در راستای کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به یاری محیط زیست منطقه می‌آید؛ هر درخت در سال توانایی جذب حدود ۲۲ کیلوگرم دی اکسید کربن دارد.

وی ادامه داد: واحد تولید گاز بیو دی اکسید کربن اولین کارخانه به روش تخمیر است. با بازیابی و عرضه دی اکسید کربن تولید شده در این کارخانجات می توان از مصرف سوخت‌های فسیلی یا مواد معدنی برای تولید این گاز جلوگیری کرد و به میزان قابل توجهی از نشر گازهای گلخانه‌ای جلوگیری کرده و باعث بهبود شرایط محیط زیست می‌شود.

مدیرعامل شرکت خمیرمایه و الکل رازی خاطرنشان کرد: با وجود تحریم‌ها این طرح با موفقیت اجرا شده و بزودی افتتاح می‌شود و می توان از این محصول در صنایع غذایی و صنعت استفاده کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار