کد خبر: ۳۴۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۸
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان مطرح کرد:
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از سوی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی خواستار توجه نهادهای حمایتی به زنان واجد شرایط در محلات حاشیه‌ای و کم‌برخوردار اهواز شد.
زنان مناطق حاشیه‌ای اهواز، نیازمند توجه نهادهای حمایتی

به گزارش آراس: سیده فرانک موسوی در جلسه شورای اجتماعی که در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در گزارش‌های ارائه شده از سوی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی؛ نکته قابل توجه، آمار زنان سرپرست خانواری است که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی قرار ندارند.

وی افزود: ضمن اینکه در این گزارش‌ها آمار بی‌سوادی زنان بیشتر از مردان است و باید دستگاه‌های متولی به ویژه بخش نهضت سوادآموزی و آموزش پرورش در این زمینه اقدام کنند.

موسوی ادامه داد: همچنین نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید زنانی که شرایط لازم دارند را تحت پوشش خود قرار دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای 500 زن در محلات حاشیه‌نشین اهواز اجرا شده که رو به اتمام است اما منطقه عین 2 جزو این طرح نبوده است.

موسوی عنوان کرد: استانداری خوزستان با راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری، وظایف حاکمیتی خود را انجام می‌دهد اما این گزارش‌ها باعث می‌شوند که دستگاه‌های متولی بیشتر به وظایف خودشان توجه کنند و این وظایف را به صورت ویژه انجام دهند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار