کد خبر: ۳۴۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۹ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
با هدف پایداری و ساماندهی توزیع آب شرب در شبکه توزیع؛
مدیر امور آب و فاضلاب آبادن از شناسایی و تبدیل وضعیت بیش از 350 رشته انشعاب غیرمجاز در شهرهای آبادان و اروندکنار طی 5 ماهه ابتدای سال جاری خبر داد.
افزودن بیش از 350 انشعاب غیرمجاز به چرخه فروش آب در آبادان

به گزارش آراس: علیرضا خلیلی نیا در گفتگو باواحد خبر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه سامان دهی انشعابات غیرمجاز طبق یک برنامه ریزی منسجم در حال انجام است خاطر نشان کرد: در ادامه فرآیند پیمایش و شناسایی انشعابات غیرمجاز، 350 رشته انشعاب غیرمجاز آب در آبادان و 10 رشته انشعاب غیرمجاز در اروندکنار شناسایی و تعیین تکلیف شد و به چرخه فروش آب اضافه گردید.

وی انشعابات غیرمجاز را مهم ترین عامل هدررفت آب دانست و تاکید کرد: ایجاد عدم تعادل فشار در شبکه توزیع به علت غیربرنامه ای بودن انشعابات، احتمال نشت آلاینده ها به شبکه در هنگام کاهش فشار شبکه، احتمال ایجاد آلودگی در شبکه هنگام اتصال به شبکه، استفاده بیش از حد استاندارد یا حد نیاز از آب به علت عدم اندازه گیری، عدم پرداخت آب بها، تشدید نشت از این انشعابات (به علت اینکه معمولااز اتصالات و لوله های غیراستاندارد استفاده می شود) و نصب غیراصولی آن از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیرمجاز به وجود می آورند.

خلیلی نیا در خاتمه به افرادی که بصورت غیرمجاز از شبکه استفاده می کنند، توصیه کرد: با مراجعه به امور مشترکین ادارات آبفا در شهرهای آبادان، چوئبده و اروندکنار ، تقاضای مجوز انشعاب قانونی نمایند تا علاوه بر بخشودگی جرایم انشعابات غیرمجاز، هزینه حق انشعاب را نیز بصورت اقساط پرداخت نمایند.

مدیر اداره آبفا آبادان تاکید کرد: در صوت عدم مراجعه این مشترکین در مهلت مقرر، علاوه بر جمع آوری انشعابات غیرمجاز و اخذ جریمه، اشخاص متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار