کد خبر: ۳۴۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۱:۰۳ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارها خبرداد:
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارها گفت: طی چهار ماهه امسال بیش از 300 میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری بود در این منطقه صورت گرفته است.
سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی در منطقه آزاد اروند در چهار ماهه ۹۸

به گزارش آراس: سید علی موسوی شامگاه پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه هفته دولت اظهار کرد: منطقه آزاد اروند با بیش از نیم میلیون نفر جمعیت بزرگترین منطقه ازاد دنیاست.
وی افزود: از لحاظ موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و بیولوژیکی نیز بین هفت منطقه بزرگترین است.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند یادآور شد: این منطقه تنها منطقه دارای دو اتاق بازرگانی و دو هزار و 500 فعال اقتصادی است و بیش از 20 هزار واحد صنفی  ودو بندر آبی و یک بندر خشک داریم.
موسوی گفت: سال گذشته بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری داشتیم که نسبت به سال 96 شاهد رشد 60 درصدی بودیم؛ سال 96 به میزان 900 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شد.
وی ادامه داد: سال گذشته در زمینه صادرات بیش از یک میلیارد و 100 میلیون دلار صادرات از بندر آبادان و شلمچه داشتیم که رشد خوبی نسبت به سنوات قبل محقق شد.
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند با اشاره به آمار صادرات از این منطقه ، گفت: سال 97 از نظر صادرات منطقه آزاد نیز بیش از 200 میلیون دلار صادرات داشتیم که نسبت به سال ماقبل بیش از 30 درصد رشد داشته است.
موسوی افزود: طی چهار ماهه امسال بیش از 300 میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری بود که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 51 درصد رشد داشت؛ همچنین میزان صادرات آبادان، بندر خرمشهر و شلمچه طی این مدت بیش از 450 ملیون دلار بوده که در این زمینه نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 50 درصد رشد داشته است.
وی بیان کرد: تا سال 1400 که پایان سال است قریب به 30 پروژه بزرگ را در منطقه آزاد اروند به بهره برداری می رسانیم که میزان سرمایه گذاری آنها بیش از 81 هزار میلیارد ریال با چهار هزار و 700 نفر اشتغالزایی مستقیم و 14 هزار نفر هم اشتغالزایی غیر مستقیم است.
به گفته معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند این سرمایه گذاری ها در بخش های مختلف از جمله صنعتی، تجاری، گردشگری هستند.

موسوی با اشاره به سرنوشت خودروهای دپو شده در گمرک خرمشهر یادآور شد: بر اساس مصوبه دولت ورود خودرو فعلا ممنوع شده ولی برای خودورهای دپو شده در خرمشهر استاندار خوزستان پیگیر است.
وی بیان کرد: در خصوص آثار پروژه های منطقه آزاد باید گفت که در بهمن سال گذشته 16 پروژه را با حضور مشاور رئیس جمهور افتتاح کردیم که بیش از 500 خانوار را مشغول به کار کرده و منتفع شدند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند تصریح کرد: قطعا این پروژه ها تحولاتی را در آبادان و خرمشهر ایجاد می کنند ولی واقعیت این است که محرومیت آنقدر زیاد است که شاید کارها هرچقدر هم زیاد باشد نمود آن چنانی نداشته باشد.

وی خبر داد: اطلاعات بالای 50 هزار خودروی اروندی برای دریافت کارت سوخت به شرکت پخش اعلام شده و کارت ها را به تدریج صادر می کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار