کد خبر: ۳۴۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۸
مدیرکل توسعه ، تجهیز و نوسازی مدارس خوزستان خبر داد:
مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خوزستان گفت: حدود 80 میلیارد تومان از کمک خیران برای کمک به ساخت و توسعه فضاهای آموزشی خوزستان جذب شد.
کمک ۸۰ میلیارد تومانی خیران مدرسه ساز به توسعه فضاهای آموزشی خوزستان

به گزارش آراس: علی قربانی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و دومین نمایشگاه کارآفرینی و اشتغال خوزستان اظهار کرد: سیلی خوزستان خسارت زیادی را به وجود آورد و مدارس نیز دچار آبگرفتگی شدند.
وی افزود: 35 مدرسه نیاز به تخریب و 78 مدرسه نیاز به تعمیر داشتند که با توجه به زمان کم با حمایت های استاندار و مسئولان کشوری و استانداری تمام این پروژه ها را شروع کردیم.
مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خوزستان تصریح کرد: پروژه های تعمیراتی تا قبل مهر ماه به بهره برداری می رسد و احداثی ها نیز غیر از 6 تا 7 مورد مابقی تا آذر تحویل داده می شوند.
قربانی یادآور شد: در خصوص سال تحصیلی 97 و 98 و به ویژه مهر ماه امسال فعالیت شاخصی که داشتیم برچیدن مدارس کانکسی است که با دستور استاندار بیش از 350 کلاس درس کانکسی برچیده و به جای آن کلاس های ایمن را برای دانش آموزان فراهم می کنیم.
وی افزود: مورد بعدی در خصوص شاخص فعالیت و اوج آنها در مهر ماه است و امیدوارم حدود 220 پروژه با 870 کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش استان بدهیم و دانش آموزان خوزستانی بتوانند از این کلاس های ایمن استفاده کنند.
مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خوزستان بیان کرد: یکی دیگر از شاخص های کار نوسازی جذب خیران بوده که با اعتماد دو طرفه کمک های مردمی به ما هر سال رشد فزاینده ای دارد.
قربانی عنوان کرد: امسال با توجه به بحران سیلاب شاهد کمک خیران سراسر کشور در همایش سراسری خیران مدرسه ساز در تهران برای خوزستان، لرستان و گلستان بودیم.
وی در ادامه خبر داد: حدود 80 میلیارد تومان از کمک خیران را برای کمک به فضاهای آموزشی جذب و بعد از زلزله مسجدسلیمان نیز موضوع این شهر را به خیران منتقل و کلنگ زنی پنج مدرسه برای بازسازی کامل را در مسجدسلیمان انجام می دهیم.
مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خوزستان بیان کرد: در مسجدسلیمان 13 مدرسه را تخریبی اعلام کردیم که برای مهر ماه سال آینده باید آماده و پنج مدرسه باید مقاوم سازی شوند و از مهر تا آذر امسال به بهره برداری می رسند.
قربانی گفت: از حدود 20 مدرسه که نیازمند نوسازی بودند نوسازی 15 مدرسه در حال انجام و مابقی مدارس تا مهر ماه انجام می شود.
وی افزود: یک اعتبار 10 میلیارد تومانی در سال گذشته و یک اعتبار 10 میلیاردی نیز در سال جاری توسط استاندار خوزستان برای نوسازی مدارس استان اختصاص داده شد.
مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس خوزستان با اعلام این خبر که جایگاه خوزستان از نظر اعتباری اول و دوم است، گفت: برای سیل اولین کاری که انجام دادیم انعکاس موضوع آُسیب مدارس به سازمان نوسازی کشور بود و سازمان بلافاصله رقم 15 میلیارد تومانی را برای بازسازی اختصاص و از خیران هم کمک گرفتیم. 
قربانی ادامه داد: 150 میلیارد تومان از منابع ملی ابلاغ شد که به هر حال همه این اعتبار را جذب و 130 میلیارد تومان نیز از خیران به ما کمک شد که برای پروژه های مهر ماه از آن بهره مند می شویم.
وی در پایان گفت: از نظر تعداد پروژه ها نیز جایگاه اول تا سوم را داریم که وقوع سیل باعث تأخیر در شروع به کار پروژه ها شد اما با درایت استاندار این مشکل حل و همه دستگاه ها و مسئولان استانی کنار ما هستند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار