کد خبر: ۳۳۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۰۴ شهريور ۱۳۹۸
محمدرضا قنواتی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با یادآوری اینکه مهم‌ترین هدف اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدأ کاهش میزان تولید زباله است، از آغاز فاز مقدماتی این طرح در دو دوره 21 و69 روزه خبر داد.
آغاز فاز مقدماتی طرح ساماندهی زباله گردها در 90روز

به گزارش آراس: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندشهرداری اهواز گفت: ساماندهی زباله گردها در شهر اهواز در دومرحله انجام می شود که مرحله اول یک دوره 21 روز که شامل اطلاع رسانی به دوره گردها جهت اخذ کد شناسایی است ودوره دوم 69روزه است که بر اساس احکام صادره قضایی باتوجه به اکیپهای اجرائیات ونیرو انتظامی گشت نظارتی فعال     می شود ودوره گردهایی که فاقد شناسه فعالیت می باشند از تردد آنهاجلوگیری می شود وباید به دفاتر پیمانکار مراجعه نسبت به اخذ وکد شناسایی اقدام نمایند.

این مقام مسئول ،دوره‌گردها وعوامل غیرمجاز جمع آوری پسماند را که ازمهم‌ترین چالش شهر در اجرای این طرح می‌داند، می‌گوید: شناسایی، ساماندهی و ملبس کردن دوره‌گردها ،ازجمله اقداماتی است که تلاش شده در اجرای موفق این طرح به اجرا گذاشته شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند یاد آور شد:پس از پایان دوره 90روزه طرح بصورت رسمی شروع بکار می کند و از شهروندان محترم تقاضا داريم كه همكاري لازم را با عوامل اجرايي انجام دهند، بدین ترتیب که در منزل خود زباله تر را از خشك جدا كنند وزباله خشك را راس ساعت ٩ وزباله تر را راس ساعت ١١شب درب منازل قرار دهند.

وی ادامه داد: همچنين براي رستوران ها وفست فودها هر شب زباله خشك آنها بارگيري مي شود وبراي منزل مسكوني ٣شب در هفته راس ساعت 9شب بارگيري زباله خشك انجام مي شود.

مدير عامل سازمان مديريت پسماند تصريح كرد: پروژه طرح تفكيك زباله از مبدا كه درحال حاضر دغدغه همه مردم اهواز است توسط دو پيمانكار شرق وغرب اهواز اجرايي مي شود وتمام زباله گردها زير نظر اين دو پيمانكار ساماندهي ومديريت مي شوند تا ما بتوانيم راس ساعت مشخص زباله خشك را از مردم تحويل بگيريم.

قنواتی افزود: سازمان مدیریت پسماند با انتخاب پیمانکار، نخستین قدم برای اجرای طرح تفکیک از مبدأ در اهواز را برداشت. این طرح توسط اعضای شورای اسلامی و شهردار موردحمایت قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند سرانه تولید زباله هر شهرونداهوازی در فصول و شرایط مختلف را بین 640 تا 670گرم در روز اعلام کرد و گفت: استراتژی و اولویت مدیریت پسماند کاهش سرانه تولید زباله است و با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ و جداسازی مواد خشک ، میزان زباله تولیدی شهر کاهش می‌یابد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تصریح کرد: در کنار فرهنگ‌سازی واطلاع رسانی برای طرح تفکیک زباله از مبدأ ،پیمانکار اقلام تشویقی که متعاقبا اعلام می شود را در اختیار شهروندان قرار می دهد و سپس در مقاطع زمانی مشخص و با راه‌اندازی سامانه پیامکی، مواد خشک را درب منازل از شهروندان تحویل می‌گیرند.

وی یاد آور شد:  اجرای این طرح مستلزم ایجاد زیر ساخت ها، مدیریت صحیح واقدامات فرهنگی لازم است که همکاری همه ارگان ها وسازمانهای ذیربط مسئولین، مدیران ومشارکت همه جانبه شهروندان اهوازی را می طلبد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار