کد خبر: ۳۳۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸
استاندار خوزستان به مناسبت آغاز سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان در شهرستان شوش پیامی منتشر کرد.
پیام استاندار خوزستان برای آغاز به کار سی‌ویکمین جشنواره تئاتر خوزستان

به گزارش آراس: غلامرضا شریعتی در پیام خود نوشته است:

تئاتر به عنوان هنری پویا، انسانی و خرد گرا می‌تواند به گونه‌ای خلاقانه موجبات تبلور ارزش‌های اخلاقی و معنوی، معرفتی و اندیشه‌های الهی را در سطوح مختلف جامعه فراهم آورد و همچنین با برقراری ارتباط زنده و شکوهمند با مخاطب خویش که اغلب مخاطبانی اندیشمند و متفکرند، امید و نشاط جامعه را فراهم نماید.

با توجه به وجود سرمایه‌های ارزشمند اجتماعی در استان، در کنار آئین‌ها، فرهنگ و میراث معنوی مردم شریف خوزستان، می‌توان گفت که جامعه هنری و تئاتر استان از پشتوانه‌های قابل تامل و ارزشمندی برخوردار است.

از این روی شایسته است که فرصت جشنواره‌ها علاوه بر رقابت سازنده، جهت ارج نهادن به نگاه پژوهشی، تقویت تکامل، نقد و پرسشگری میان خانواده تئاتر و همچنین بازشناسی ارزش‌های هویتی و سرمایه‌های اجتماعی استان و تلاش در جهت بهره‌مندی خلاقانه از آنها در صحنه تئاتر نیز مغتنم دانست.

سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان در شهرستان شوش فرصتی سترگ برای نشان دادن قابلیت‌ها و استعدادهای این شهرستان معنوی، تاریخی و فرهنگی است. شوش با برخورداری از معنویت هشت سال دفاع مقدس و تاریخ بلند و شکوهمندش می‌تواند به مرکزی جهت ترویج فرهنگ معنوی و تاریخی مبدل گردد.

انتخاب این شهر به عنوان میزبان جشنواره تئاتر استانی را انتخابی مناسب تلقی کرده و سعی هنرمندان خوزستان برای تولید آثار فاخر را ارج می‌نهمیم و از تلاش همه کسانی که به عشق و رغبت در این جشنواره قلم و قدم زده‌اند سپاسگذاری نموده و اجر همگان را از حضرت حق خواستارم.

امیدوارم ره‌آورد این جشنواره، آغاز فصل تازه‌ای از اعتلای سطح کیفی و کمی هنرهای نمایشی استان خوزستان باشد. 

سی و یکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان به دبیری محمد یاقوت‌پوراز 2 تا پنج شهریور 98 به میزبانی شهرستان شوش برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار