کد خبر: ۳۳۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت ملی نفت:
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ۷۹۱ پروژه از سوی این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی در مناطق نفتخیز و سیل‌زده تعریف شده و درحال اجراست که از این تعداد ۴۱۶ پروژه مربوط به مناطق سیل‌زده است.
۷۹۱ پروژه اجتماعی درمناطق نفتخیز و سیل‎زده درحال اجراست

به گزارش آراس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، مسعود کرباسیان بیان کرد:  از ۷۹۱ پروژه ، ۲۷۸ پروژه خدماتی، ۱۷۴ آموزشی، ۱۳۷ ورزشی، ۱۲۲ بهداشتی و ۸۰ پروژه در حوزه راه، تعریف شده است.

وی افزود:میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرایی شدن ۷۹۱ پروژه شرکت ملی نفت ایران در مناطق نفتخیز و سیل زده، بیش از ۱۰ هزار و ۷۶ میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون بیش از ۲ هزار و ۹۷۵ میلیارد ریال  هزینه شده است.      

کرباسیان ادامه داد: ساکنان مناطق نفتخیز مردمانی صبور، با وسعت نظری بلند و ستودنی هستند که سختی زیست در مناطق صنعتی نفتی را به جان خریده اند و برای آبادانی این سرزمین در صنعت نفت ایران با نهایت سخاوت حضور دارند.

 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: مردم ساکن در مناطق نفتخیز به سبب حضور گسترده تاسیسات نفتی از برخی مزیت های طبیعی و زیست محیطی محروم بوده و شرکت ملی نفت ایران تلاش کرده کمی از سختی که بر این مردم می گذرد را با برخی اقدامات در حوزه مسئولیت اجتماعی جبران کند.
وی بیان کرد: بخشی از پروژه های شرکت ملی نفت ایران در حوزه تامین نیازهای رفاهی، آموزشی و فرهنگی ساکنان مناطق نفتخیز به ثمر نشسته ، و کمک های شرکت ملی نفت ایران به مردم زخم خورده از سیل نیز آغاز شده است.

کرباسیان گفت: امیدواریم با یاری خداوند و با همراهی تمام نهادهای مسئول هر چه زودتر شاهد آبادانی و بازسازی مناطق سیل زده باشیم و همزمان هم امکاناتی در شان مردم مناطق نفتخیز را در اختیار آنها قرار دهیم.

مردم ساکن در جوار تاسیسات و لوله های نفت و گاز در خوزستان معتقدند: سهم آنها از نفت تنها آلودگی زیست محیطی و هر از چند گاه تبعات ناشی از حوادثی مثل انفجار لوله های نفت و گاز است.

خوزستان با وجود میدان های عظیم نفت وگاز از جمله میدان نفتی اهواز، نفت و گاز آغاجاری، میدان یادآوران، یاران ، آزادگان ، آغاجاری، و مخازن بنگستان، آسماری ، خامی و... نقش مهمی در تولید و صادارت این فرآورده ها  دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار