کد خبر: ۳۳۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: انتظار داشتیم منطقه آزاد اروند دو خودروی اروندی به ما بدهد در حالی که پول به آنها دادیم ولی آنها خودروها را به ما ندادند و حتی می خواهند سود پول را از ما بگیرند در حالی که منطقه آزاد اروند هیچ خیر و منفعتی برای ما نداشته است.
منطقه آزاد اروند خیری برای نظام سلامت خوزستان نداشته است

به گزارش آراس: ایرج نظری صبح امروز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز پزشک و خبرنگار و هفته دولت اظهار کرد: در حال حاضر در چند منطقه استان  شاهد بروز بیماری های اسهال و استفراغ بودیم و در رفیع و باغ‌ملک همکاران ما به صورت شبانه روزی در آن مناطق حاضر شدند و توانستند بیماری  را کنترل کنند.
وی افزود: امسال پس از سیلاب وبای آنچنانی نداشتیم و به رغم آن که زمینه ایجاد آن مساعد بود اما کنترل شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: خوشبختانه مورد نگران کننده و گزارش از وبا در سطح استان نداشتیم. 
نظری با بیان این که نوع وبا در عراق و ایران متفاوت است, یادآور شد: در سال ۹۶ در ورودی مرز چذابه بیش از ۲۵۰ مورد وبای عراقی و به همین نسبت هم در مرز شلمچه داشتیم و همه این افراد لب مرز شناسایی و درمان و پیگیری شدند و حتی یک نفر از آنها کسی را آلوده نکرد. 
وی با اشاره به بازگشت حجاج از سفر حج و احتمال ابتلای آنها به بیماری ، گفت: بازگشت حجاج و انجام فرایض حج را داریم و به دلیل ازدحام، حجاج دچار بیماری های تنفسی می شویم و همکاران ما در مراکز بهداشتی به ویژه در محل ورود در فرودگاه  آنها را چک می کنند و هرکس علامتی داشته باشد درمان های لازم برای وی صورت می گیرد. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: بحث اربعین و پیاده روی اربعین و با توجه به این که در دو نقطه مرزی محل خروج زائران است در شلمچه و چذابه از مدت ها قبل فعالیت های ما شروع و برای خروج و ورود زایران برنامه ریزی شده است.
نظری بیان کرد: به ویژه در بحث بازگشت زائران که سریع تر است، احتمال وقوع بیماری های گوارشی وجود دارد چون مراسم در فصل گرما برگزار می شود. البته ما همواره در فصل گرما چنین مواردی را داشتیم.
وی با اشاره به حذف ویزا میان ایران و عراق و ازدحام شدید زائران و احتمال وقوع حوادث در این زمینه ، تصریح کرد:شرایط اربعین حساس است و جاده تردد مردم و خودرو و خودروهای امدادی یکی است و این خطرساز و خطرناک است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با انتقاد از مسدود کردن پول خرید خودروی آمبولانس برای دانشگاه علوم پزشکی توسط منطقه آزاد اروند و عدم بازگشت آن به حساب دانشگاه ، گفت: انتظار داشتیم منطقه آزاد اروند دو خودروی اروندی به ما بدهد در حالی که پول به آنها دادیم ولی آنها خودروها را به ما ندادند و حتی می خواهند سود پول را از ما بگیرند در حالی که منطقه آزاد اروند هیچ خیر و منفعتی برای ما نداشته است. 
نظری با بیان این که ۷۰ درصد مباحث شورای سلامت درباره اب و فاضلاب است، یادآور شد: مشکلات زیادی در بحث آب و فاضلاب در استان داریم و تلاش ها برای رفع آنها کافی نبوده است. 
وی گفت: مسائل موجود در حاشیه شهرها باید مورد توجه همه مسئولان استان قرار بگیردو از تمامی سازمان هایی که فعالیت های آنها روی سلامت مردم تاثیر دارد می خواهم به سلامت مردم اهمیت دهند و مراقبت کنند. 
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره نصب کارتخوان در مطب های پزشکان خصوصی و الزام آنها به این کار، توضیح داد: اگر نصب کارتخوان در مطب پزشکان ابلاغ شود ما آن را اجرا می کنیم اما در این زمینه با چندگانگی مراجع تصمیم گیری مواجه هستیم و دود آن به چشم مردم می رود. 
نظری در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری درباره انتشار کلیپ تخریب بخشی از آزمایشگاه بیمارستان سوانح و سوختگی اهواز در فضای مجازی ، توضیح داد: این کار به صورت مغرضانه و عامدانه و کسانی که کوچکترین اطلاعی از انجام کار علمی ندارند و به دنبال منافع خود هستند انجام شده است.
وی افزود: وقتی فضای اداری داریم چه دلیلی دارد در حالی که در تنگنای اقتصادی و اعتباری هستیم منابع خود را هدر بدهیم و از ظرفیت های موجود استفاده نکنیم، بخشی از این آزمایشگاه به نمونه های پزشکی اختصاص داده شده و هیچ مشکلی هم ایجاد نمی کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: بسیاری از هزینه های ما دارویی و پرسنل است و برآورد امسال هزینه ما ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است. 
نظری ادامه داد: در سال های اخیر در بحث درمان و سلامت و بیمارستان ها در خوزستان کارهای بسیاری شده است.
وی بیان کرد: همتی برای حل مشکلات سلامتی مردم نیاز است و سلامتی مردم جای شوخی ندارد.
شروع سال را با سیل مفصل که در استان ایجاد شد عمران بودیم و همه توان ادارات مصروف مقابله با سیلاب شد.  و همه هموطنان باید این را رعایت کنند تا موارد را بتوانید کنترل کنیم.  

کدورت آب روزانه بررسی می شود.   اتعداد پایگاه ها و پزشکان برحسب نیاز است. 


درباره تخریب آزمایشگاه بیمارستان طالقانی: هر تصمیمی بگیریم با صلاحدید است و کار بسیار مهم و اساسی مطالعات پزشکی است که می تواند موجب تحول و پیشرفت شود.سه مطالعه بزرگ علمی انجام می دهیم.
کوهورت هویزه ۱۱ هزار مورد نمونه گیری انجام شده است و مطالعه نیماد بررسی موارد بیماری های کبدی 
دکتر ورناصری اشتباه کرده بود و من با او صحبت کردم و کارشناس وی اشتباه کرده بود. 

حمیدرضا خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی:
اگر در جامعه به قانون پایبند باشیم بسیاری از مشکلات حل می شود ۹۹ درصد مراجعات ما بیمه ای است و تامین اجتماعی تنها بخشی از مطالبات ما را داده است. اگر بیمه مطالبات ما را به موقع پرداخت نکند دچار مشکل می شویم. ۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات از بیمه تامین اجتماعی داریم. در صورت پرداخت ۱۰۰ درصد هم تراز ما منفی است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار