کد خبر: ۳۳۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۰ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب :
مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: از ۳۴ بسته‌ای که برای افزایش و نگهداشت تولید میادین نفتی در مجموعه صنعت نفت تعریف شده،‌ ۲۷ بسته در ۲۸ مخزن به ارزش ۴.۳ میلیارد دلار، مربوط به مناطق نفتخیز جنوب است.
ارزش۴.۳ میلیارد دلاری ۲۷ بسته سرمایه گذاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، فلرها دست از سر خوزستان برمی دارند

صادق فتح اللهی در گفتگو با خبرنگار آراس اظهار کرد: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب طرح های بسیار زیادی را در حوزه ازدیاد برداشت و نگهداشت تولید در میادین و مخازن نفتی حوزه جغرافیایی خود اجرا می کند.
وی افزود: چند طرح از این طرح ها ملی هستند و به صورت ویژه پیگیری می شوند  و  ۲۷ بسته برای توسعه ۲۸ مخزن میادین این منطقه، تدوین شده و از ۳۴ بسته‌ای که برای افزایش و نگهداشت تولید میادین نفتی در مجموعه صنعت نفت تعریف شده،‌ ۲۷ بسته در ۲۸ مخزن به ارزش ۴.۳ میلیارد دلار، مربوط به مناطق نفتخیز جنوب است.

افزایش ۲۵۰ هزار بشکه ای نفت با اجرای طرح ازدیاد برداشت و نگهداشت تولید، ۴۶۰۰ میلیارد تومان ارزش اقتصادی ۶ بسته 

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب  تصریح کرد: با اجرای این بسته‌ها، ۲۵۰ هزار بشکه به تولید نفت مناطق نفتخیز جنوب افزوده می‌شود و به همین میزان نیز از افت تولید و کاهش برداشت جلوگیری خواهد شد.
فتح‌ اللهی ادامه داد: از ۲۷ بسته‌ای که در ۲۸ مخزن در حال پیگیری است، کار اجرایی ۶ بسته با ارزش چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، زمستان ۹۷ با شناسایی پیمانکاران آغاز شده و برخی پیمانکاران کار حفاری را آغاز کرده‌اند. 

وی بیان کرد: پیمانکاران سه بسته دیگر نیز روز چهارشنبه هفته گذشته مشخص شده‌اند، ‌ارزش اجرایی این سه بسته سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است.

احتمال ترک تشریفات در یکی از بسته های قراردادی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۲۸۳ حلقه حفاری چاه، ۱۰۰۰ کیلومتر خط لوله جریانی،۲۸۳ جاده محتوای برای یک قراداد 

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان این که این بسته‌ها در مخازن  مارون۱ و ۴، زیلایی و سیاه مکان در گچساران اجرا می شود، افزود: هفته اینده نیز تکلیف چهار بسته دیگر شامل اهواز ۱ و ۴، منصورآباد، مارون ۲ و ۵ و رامین مشخص خواهد شد.

فتح اللهی گفت: در سایر بسته‌ها نیز کارها در حال پیگیری است و احتمال دارد یکی از بسته‌ها به شیوه ترک مناقصه و تشریفات واگذار شود.

وی اضافه کرد: این بسته‌ها شامل حفاری ۲۸۳ حلقه حفاری چاه، ۱۰۰۰ کیلومتر خط لوله جریانی،۲۸۳ جاده و ایجاد خطوط انتقال نفت و ایستگاه پمپاژ نفت هستند.

قرارداد ۱ میلیارد دلاری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با دو پتروشیمی برای جمع آوری گازهای همراه نفت، خداحافظی خوزستان با فلرهای نفتی 

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: همچنین ۱۵۰ میلیون دلار برای تجهیزات مربوط به گاز و گاز مایع ، ۶۵۰ میلیون دلار برای جمع‌آوری گازهای همراه در آینده و ۲۳ میلیون دلار برای تعمیرات اساسی در نظر گرفته شده است.  
فتح اللهی افزود: برای جمع‌آوری گازهای همراه فعلی در منطقه، قرارداد یک میلیارد دلاری با دو پتروشیمی بسته شده است.
وی یادآور شد: ۶۵۰ میلیون دلاری که در این بسته‌ها گنجانده شده، مربوط به گازهایی است که در آینده تولید می‌شوند و با این کار در تمام مناطقی که نفت تولید می‌شود گاز همراه جمع‌آوری خواهد شد.

مقابله با آلودگی در دستور کار شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، جمع آوری پسماندها هزینه حفاری را ۱۵ درصد افزایش می دهد، قرارداد با تولید کننده داخلی پیش شرط پرداخت پول به پیمانکاران

مدیر امور فنی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان این که موضوع مقابله با آلودگی خاک نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: سعی شده آلودگی به حداقل برسد و تمام پسماندها حفاری جمع‌آوری شود که این کار هزینه حفاری را تا ۱۵ درصد بالا برده است.

فتح اللهی با تأکید بر حمایت از تولید ملی و ساخت داخل توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، تصریح کرد:در بسیاری از کالاها که مشابه داخلی وجود دارد منع خرید از خارج  هست تا با این کار تولید داخلی رونق گیرد.
وی یادآور شد: در این مسیر نیز پیش پرداخت‌ها به پیمانکاران اصلی به شرطی صورت می‌گیرد که قرارداد اجرایی تنفیذ و با تولیدکننده داخلی بسته شده باشد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار