کد خبر: ۳۳۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۰:۳۴ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۸
گمانم بر این است که احتمالا بر نیت اینجانب ، در خصوص مسائل و سوء تفاهماتی که مابین جنابعالی و دکتر شریعتی پیش آمده آگاهید و مطلع می باشید که تاکید و اصرارم بر این مهم است که در مجال کوتاه مدیریت یک اصلاح طلب بعنوان استاندار خوزستان، در دولت اقای روحانی که دولتی بر امده از بطن و متن اصلاح طلبی نیست، میان بزرگان و پیشکسوتانی مثل جنابعالی و سایر همراهان، هارمونی و تعاملی وجود داشته باشد که الگوی ما جوانان اصلاح طلب قرار گیرد؛ به همین خاطر و از باب یادآوری حداقل دو نشانه خدمت شما عرضه میکنم و بعد بر سر قصه خواهم شد . 

۱. در حاشیه کنگره ی حزب مجمع ایثارگران اصلاح طلب در مرداد ماه ۹۶ با حضور یکی از دوستان استانی خدمت شما عرض کردم که شما هر دو از بزرگان استان هستید و به نظرم مطلوب آن است که در نشست هایی سوء تفاهمات موجود را مجددا طرح و سپس برطرف کرده تا جریان به ضایعه دو راهی و انشعاب انتخاب شریعتی  و کربلایی توسط فعالان و یاران کهن و جدید نیانجامد؛ که اگر به اینجا برسد سود و سرمایه با هم خواهد سوخت . 

۲. تلاشهای این حقیر جهت برگزاری جلسه ای حضوری در خصوص رفع سوء تفاهمات ما بین شما و جناب استاندار با حضور یکی از بزرگان اصلاحات شاهد دیگری بر این است که از صمیم قلب پیگیر رفع تنش موجود هستم تا دو بال مهم اصلاح طلبی در استان بار دیگر بتوانند با همفکری و هم رایی، مشکلات استان را با ریل گذاری درست به مقصود توسعه و تعالی  برسانند.

همچنین ذکر این نکته خالی از لطف نیست که اینجانب مسئول روابط عمومی جناب شریعتی یا مدیر ارشد ایشان در استان نمی باشم، فلذا قصد دفاع از عملکرد کاری و اجرایی شان را در این مجال نداشته و معتقدم برای این نوع گزارشات استاندار و معاونین ایشان، به عنوان کسانی که در راس امور بوده و قطعا با آمار و اطلاعات جامع تری سرو کار دارند هم ارجح تر هستند و هم جزو وظایف ذاتی انها هست که به پیشگاه ملت گزارش کار دهند . 

و اما بعد ...

استاد بزرگوار امیدوارم این سیاهه فتح بابی شود جهت " گفت و گوی" بهتر ، بیشتر ، کارامد تر و همچنین ترویج فرهنگ مدارا بین نیروهای اصلاح طلب،بویژه نیروهای نسل اول اصلاحات با نسلهای بعدی ، چیزی که بارها شما و دیگران هم کمبود آن را افت اصلاح طلبی و در گستره ای وسیع تر نقیصه  فرهنگ ایرانی میدانید . ( چیزی که تاکنون صرفا عمودی و از بالا به پایین بود. ) ؛ 

فلذا اگر سوالی مطرح میشود قطع به یقین به نگاه مثبت خواهید نگریست، اما چون تقریبا با هر مشکلی که در استان رخ می دهد و تفاوتی نمیکند بزرگی، اندازه و کیفیت ، زمان و مکان آن مشکل، بحران و یا پدیده چگونه ، چقدر و یا کی و کجا باشد، هدف توپخانه را به سمت اقای دکتر شریعتی تنظیم میکنید،بر آن شدم که از محضر شما چند سوال مطرح کنم بلکه این پرسش و پاسخ های دوطرفه که میتوان آن را فکر کردن با صدای بلند هم نامید فتح بابی جهت رسیدن به  همان گوهر گرانبهایی که عرض کردم (گفت و گو) باشد ، تا شاید در سایه این گوهر گرانبها هر کدام به اندازه ی وسع و توان خود از دریای این حقیقت همیشه گوارا بنوشیم که گفت : اب دریا را اگر نتوان کشید / هم بقدر تشنگی باید چشید .
 
نخستین سوال این است که:  جناب دکتر مشکل شما با استاندار خوزستان چیست که اینگونه استانی به این بزرگی و با این همه مشکل را هر از چند گاهی درگیر آن می کنید؟؟ ایا با اقای شریعتی مشکل شخصی دارید؟؟ یا مشکل شما با جناب ایشان روشی و منشی است ؟؟؟
اگر مشکل شما با استاندار صرفا محدود به مسائل شخصی ست، از شمایی که بیش از دیگران بر کوس عقب ماندگی استان و آن هم بحق می کوبید باید پرسید ایا این حرکت اخلاقی است که بخاطر مشکلات شما با شخصی دیگر،  استانی باید در قالب نقد اجتماعی - سیاسی و مدیریتی درگیر این مسایل و مشکلات شخصی شود ؟؟؟

اگر نقد شما روشی - منشی است که باید به عرض برسانم دکتر شریعتی تا بوده چنین بوده و هیچگونه تغییری از اول دوره ی استانداری ایشان تا اکنون در شیوه ی مدیریتی ایشان نمی توان مشاهده کرد. پس چگونه است که در ۶ الی ۷ ماه ابتدایی مدیریت ایشان در استان حامی تام و تمام ایشان بودید و نقدی بر شیوه و روش ایشان نداشتید ولی به یکباره منتقد سر سخت روش و شیوه ی ایشان شدید؟؟؟
حمایتهای مکرر شفاهی و کتبی شما از ایشان در آرشیو مطبوعات و حافظه ی نیروهای سیاسی موجود است و اگر شریعتی ضعفی دارد از گذشته بود و اگر نقطه قوتی دارد هم از گذشته وجود داشته و خود شما امروز باید نقش پاسخگو را بازی کنید و نه منتقد!!!

سوال دیگر این است که: جناب اقای دکتر کیانوش آیا این دیدگاه از نظر شما مفید فایده نخواهد بود که اگر بر سر آنید نقشی در توسعه و تحول خوزستان بازی کنید، بپذیرید که شریعتی دیگر آن جوان ۲۶ ساله که با حمایت شما مدیر کل شده نیست و اکنون نفر اول مدیریت استان است و مطلوب آن خواهد بود که موضع و نگاه خود را از بالا به تعادل فروکاهید و روبروی او نشسته و برابر و آن هم از سر خیر خواهی با وی سخن بگویید، بجای اینکه هر روز از گوشه ای این کوکب هدایت بیرون آید و از طریق رسانه های جمعی که قطعا منتقل کننده ی تام منظور نویسنده و گوینده نخواهند بود برنامه ای راجع به پیشرفت و توسعه ی استان ارائه دهید تا " بل باز شود این در گم شده بر دیوار " ؟؟

جناب اقای دکتر کیانوش راد بزرگوار 
حرف برای گفتن بسیار است و سوال برای پرسیدن بیشتر اما به گمانم برای شروع همین چند خط سیاهه کفایت کند و در صورت نیاز این گفت و گوی دو طرفه را میتوان ادامه داد به شرطی که شما بخواهید . 
به حرمت همه ی سلامهای بی جواب . 

درخت دوستی بنشان که کام دل ببار ارد
درخت دشمنی برکن که رنج بیشمار ارد .
با احترام و ارادت 
"ذبیح الله سعیدی بخشدار چم خلف عیسی"

بیست و سوم مرداد هزار و سیصد و نود و هشت شمسی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار