کد خبر: ۳۳۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۴ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸
مراسم معارفه معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز با حضور موسی شاعری شهردار اهواز برگزار شد.
معاون و رییس جدید سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی منصوب شد

به گزارش آراس: در این جلسه مسعود امینی ضمن تقدیر و تشکر از شهردار اهواز به دلیل اعتماد و انتخاب ایشان در این پست، گفت: ما در این حوزه متولی استعدادهای مختلف هستیم و وظیفه ما حمایت از این استعدادهاست.
وی با اشاره به کسب رتبه نخست ریاضی و نهم تجربی توسط دانش آموزان اهوازی در کنکور 98 افزود: دانش آموزان اهوازی نشان دادند شرایط استان خوزستان شرایط مطلوبی است وتنها نیاز به یک مهندسی معکوس فرهنگی دارد.
رییس جدید سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اهواز ادامه داد: ما در اهواز ظرفیتهای فرهنگی خوبی داریم که از آن جمله می توان به حرم مطهر علی بن مهزیار اهوازی، اقامت یک هفته ای امام رضا(ع) در اهواز همچنین وجود مرقد شریف آیت الله بهبهانی اشاره کنیم .
امینی اهواز را شهری که تمام مختصات لازم برای یک اقدام مهم فرهنگی و پایلوت در کشور دارد، برشمرد و تصریح کرد: بزرگان ورزشی، فرهنگی و رسانه ای ما در اهواز کمتر از بزرگان فرهنگی و رسانه ای کشور نیستند و باید با همدلی این فرصت را غنیمت شمرده و به شهرمان خدمت کنیم.
وی ادامه داد: ما از برخی مختصات فرهنگی اجتماعی شهر اهواز غافل شده ایم که باید مدنظر قرار گیرد و باید با استفاده از تخصص و امکانات موجود کار فرهنگی را بصورت محله به محله و کوچه به کوچه انجام دهیم.
این مقام مسئول بر لزوم مستند سازی در حوزه فرهنگی تاکید و اظهار کرد: اهواز یک شهر نفتی و شرکتی است که می توان بسیاری از موضوعات شهروندی را از دل آن استخراج کرد.
امینی افزود: شهر اهواز داده ها، مختصات، تواناییها، امکانات و قابلیت های بسیار مهمی دارد و همواره در مسیر نگاه کشور است و همه بخوبی آن را می شناسند. قبل از انقلاب نیز یکی از شهرهای پرتردد بوده است وبرای مثال پل سیاه، پل سفید و پل معلق نیز جزو استعدادهای شهر اهواز بشمار می روند.
معاون شهردار در خصوص اهمیت حوزه فرهنگی در شهر و شهرداری افزود: بحث فرهنگی در همه زمینه ها چه زمینه فنی، عمرانی و حتی آرامستانها دخالت دارد و موضوع گفتگوی ماست و معاونت و سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری در واقع نوعی قرارگاه است که هیچکس نباید در آن آرام و قرار گیرد.
وی گفت: ما به حریم شخصی افراد احترام می گذاریم و تمام تلاش خود را برای شکوفایی استعدادهای نیروی انسانی به کار می گیریم.
امینی اظهار امیدواری کرد: در فرصتهایی که کنار هم هستیم بتوانیم برای آینده این شهر تلاش کنیم و گامهای مثبتی برداریم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: