کد خبر: ۳۳۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - ۱۹ تير ۱۳۹۸
استاندار خوزستان خبر داد:
میزان زمین های کشاورزی زیر آب مانده بسیار کم شده و آب در حال خروج از این زمین ها است.
 استاندار خوزستان خبر داد: خروج بیش از 210 هزار هکتار زمین کشاوزی زیرآب رفته در سیل/70 هزار هکتار زمین به زیر کشت رفت

به گزارش آراس :غلامرضا شریعتی در گفتگو با شبکه خبر با موضوع بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل زده اظهار کرد: از مجموع 213 هزار هکتار زمین های کشاورزی استان خوزستان که در سیل سال های 97 و 98 به زیر آب رفت، بیش از 210 هزار هکتار از آب خارج شد و مابقی زمین ها نیز درحال خارج شدن از زیر آب هستند.

وی افزود: از این میزان تنها 45 هزار هکتار به صورت ثقلی از زیر آب خارج شده و مابقی زمین های کشاورزی با هماهنگی و بکارگیری ماشین آلات دستگاه های اجرایی مختلف استان اعم از نفت، آب و برق، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و اجاره دستگاه از بخش خصوصی از زیر آب خارج شدند.
 
شریعتی با بیان اینکه در این راستا از بیل های مکانیکی و پمپ های فشار قوی استفاده شد، گفت: از تمامی ظرفیت های استان برای خروج آب از زمین های کشاورزی استفاده شده و بیش 100 هزار هکتار از زمین های سیل زده برای کشت شخم زده شد و بیش از 70 هزار هکتار زمین نیز به زیر کشت رفته است.
 
استاندار خوزستان از بهتر شدن شرایط زمین های کشاورزی سیل زده نسبت به قبل خبر داد و تصریح کرد: میزان زمین های کشاورزی زیر آب مانده بسیار کم شده و آب در حال خروج از این زمین ها است.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت راه ها و محورهای مواصلاتی خسارت دیده خوزستان به دلیل سیلاب بیان کرد: در سیل اخیر 2 هزار کیلومتر از راه های استان شامل 42 درصد راه  اصلی و 58 درصد راه فرعی و روستایی دچار آسیب شدند؛ علاوه بر این 1100 دستگاه ابنیه فنی، 500 متر مربع ساختمان راهداری و 36 دستگاه ماشین آلات نیز با آسیب مواجه شدند.
 
استاندار خوزستان ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های استان، توانستیم راه ها را برقرار کنیم که از جمله آن می توان به برقراری تردد در مسیرهای اصلی اهواز-اندیمشک، اهواز-آبادان، اهواز-دشت آزادگان-چذابه و مسیرهای روستایی شعیبیه، خسرج، عطیش و سیدیه اشاره کرد.
 
شریعتی افزود: علاوه بر برقراری ارتباط در مسیرهای آسیب دیده، به دلیل تخریب برخی پل ها، تعداد 5 پل خرپایی با همکاری ارتش ساخته شد.
 
وی با تأکید بر اینکه هیچ مسیری در خوزستان مسدود نیست، اذعان کرد: تلاش کردیم در حد توان تردد برای رفت و آمد را در مسیرها فراهم کنیم اما منتظر هستیم با ابلاغ هرچه سریع تر اعتبارات، مسیرهای آسیب دیده ترمیم و بهسازی شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار