کد خبر: ۳۳۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۴ - ۱۳ تير ۱۳۹۸
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: رقابت داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاهها صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه همزمان با سراسر کشور در خوزستان آغاز شد
 رقابت داوطلبان آزمون سراسری در خوزستان آغاز شد

به گزارش آراس:علیرضا جلیلی فر، آزمون سراسری در ۲۹ حوزه امتحانی در شهرستان های استان برگزار می شود که چهار حوزه در شهرستان اهواز است.

وی افزود: این آزمون صبح روز پنجشنبه ۱۳ تیر بین گروههای علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی و بعد ازظهر برای گروه هنر برگزار می شود و صبح روز جمعه ۱۴ تیرماه نیز گروه علوم تجربی و بعد از ظهر گروه زبانهای خارجی رقابت می کنند.

وی افزود: ۸۰ هزار و ۹۲۹ نفر داوطلبان شرکت در آزمون سراسری در خوزستان هستند که از این تعداد ۲۴ هزار و ۷۷۱ نفر در شهرستان اهواز شرکت می کنند.

جلیلی فر ادامه داد: دانشگاه شهید چمران اهواز میزبان ۱۱ هزار و ۷۵۸ نفر داوطلب است که هشت دانشکده متولی برگزاری آزمون هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: میزان شرکت کنندگان در آزمون امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است با وجود اینکه پذیرش در تعدادی از رشته ها بدون برگزاری آزمون است و انتظار می رفت تعداد شرکت کنندگان کمتر باشد.

وی گفت: نسبت شرکت کنندگان در سطح کشور ۴۰ درصد مردان و ۶۰ درصد زنان است اما در خوزستان حدود ۷۰ درصد زنان و ۳۰ درصد مردان هستند.

جلیلی فر ادامه داد: دانشگاه شهید چمران اهواز محلی را برای خانواده های همراه داوطلبان تعیین کرده تا پذیرای آنها باشد و انتظار می رود خانواده ها در ایجاد آرامش و کاهش استرس داوطلبان نقش موثری داشته باشند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار