کد خبر: ۳۳۳۷۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۱۱ تير ۱۳۹۸
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: کمک های نقدی کشور لبنان به سیل زدگان به اندازه ای است که می توان با آن می توان حداقل یکصد واحد مسکونی را در مناطق سیل زده خوزستان احداث کرد
 نماینده ولی فقیه در خوزستان: کمک های نقدی لبنان به اندازه احداث ۱۰۰ واحد مسکونی است

به گزارش آراس:حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد روز سه شنبه در حاشیه دیدار رئیس کمیته امداد کشور لبنان در محل بیت نماینده ولی فقیه در خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: کمیته امداد از رویش‌های انقلاب اسلامی است که به فرمان امام خمینی (ره) این حرکت خداپسندانه برای کمک به محرومان آغاز شد.

وی افزود: فعالیت نهادهای انقلابی کشور به ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره)، برگرفته از حرکت‌های انسان دوستانه کشورهایی است که بر محور مقاومت سیاست‌های خود را تنظیم می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: لبنان یکی از کشورهایی است که در این رویش‌ها بسیار موفق عمل کرده و از سال‌های گذشته شاهد آن هستیم که در بحث رسیدگی به نیازمندان اقدامات خوبی در این کشور صورت گرفته است.

وی بیان کرد: همانگونه که برای نظام اسلامی هیچ تفاوتی ندارد که نیازمند در کجای جهان باشند و حمایت‌های خود را دارد، کشور لبنان نیز در شرایط کنونی برای حمایت از نیازمندان خوزستان وارد عمل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد گفت: در جریان سیل اخیر در خوزستان، لبنان از کشورهایی بود که از ابتدای کار کمک‌های خود را به دست مردم آسیب‌دیده خوزستان رساند.

وی ادامه داد: لبنان کمک‌های نقدی و غیر نقدی قابل توجهی را برای کمک به آسیب دیدگان سیل خوزستان جمع آوری و ارسال کرده که شایسته تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: کمک‌های غیرنقدی کشور لبنان نیز از امروز در مناطق سیل زده خوزستان توزیع می‌شود و امید است بخش عمده‌ای از مشکلات مردم سیل زده برطرف شود.

وی افزود: جا دارد از حجت‌الاسلام سید حسن نصرا… دبیرکل حزب ا… لبنان از عنایت ویژه ای که به مردم خوزستان داشتند تقدیر کنیم.

به گزارش آراس در این دیدار محمد برجاوی رییس کمیته امداد لبنان و جمعی از مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان حضور داشتند.

گفتنی است جمعی از خیرین لبنانی کمک‌های نقدی بالغ بر ۱۶۰ هزار دلار و اقلامی به ارزش ۳۶۰ هزار دلار جمع‌آوری و برای سیل‌زدگان خوزستان ارسال کردند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار