کد خبر: ۳۳۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۱۰ تير ۱۳۹۸
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست عصر امروز در سفری دو روزه وارد استان خوزستان می شود
 برنامه های سفر معاون رئیس جمهور به خوزستان


به گزارش آراس:عیسی کلانتری امروز از برنامه های سفر معاون رئیس جمهور به خوزستانکانون فوق بحرانی گرد و غبار در شرق اهواز (کانون شماره ۴) و اقدامات صورت گرفته در آن دیدن می‌کند.

شهریار عسکری افزود: بهره برداری از طرح انتقال آب به تالاب بین المللی شادگان به منظور تأمین بخشی از حقابه این تالاب و بازدید از طرح جمع آوری گاز دی اکسید کربن در کارخانه تولید خمیرمایه (واحد نیشکر دعبل خزاعی) از برنامه‌های فردا(سه شنبه) رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به خوزستان است.

طرح اضطراری مهار کانون‌های گرد و غبار، در پی توفان شدید گردو غبار در بهمن ۱۳۹۵ در خوزستان، به دستور رئیس جمهوری آغاز شده است.

طرح مهار گرد و غبار تاکنون در بیش از ۳۵ هزار هکتار کانون‌های گرد و غبار خوزستان اجرا شده است.

طرح انتقال آب از رودخانه کارون به تالاب بین المللی شادگان از سال ۱۳۹۲ آغاز و سال ۱۳۹۷ به اتمام رسیده و به صورت آزمایشی به بهره برداری رسیده است.

منبع تغذیه تالاب شادگان رودخانه‌های جراحی و کارون است اما پس از سدسازی‌های کارون، حقابه هور از این رودخانه تأمین نمی‌شود و این طرح در راستای احیای این حقابه است. این طرح پنج مترمکعب درثانیه از کارون به تالاب شادگان منتقل می‌کند.

تالاب بین المللی شادگان با بیش از ۵۰۰ هزار هکتار در جنوب خوزستان قرار دارد که بزرگ‌ترین تالاب ثبت شده کشور در فهرست تالاب‌های بین المللی است.

بخش زیادی از این تالاب به دلیل تأمین نشدن حقابه در سال‌های قبل خشک شده بود، که با سیلاب بهار امسال به طور کامل آبگیری شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار