کد خبر: ۳۳۲۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۶ - ۰۷ تير ۱۳۹۸
نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با بیان اینکه کشور ایران در عرصه های مختلف حرف های زیادی برای گفتن دارد گفت: اگر بخواهیم شعار رونق تولید ملی را به عمل تبدیل کنیم باید مردم و مسولان در کنار هم باشند
 امام جمعه اهواز: رونق تولید ملی تنها با همراهی مردم و مسئولان حاصل می شود

به گزارش آراس:حجت الاسلام و المسلمین عبدالنبی موسوی فرد در آیین نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر بیان کرد: اگر امروز در کشور چین شاهد موفقیت در حوزه اقتصاد و اشتغال هستیم نتیجه برنامه ریزی دقیق دولت چین و همراهی مردم است.

وی افزود: مسئولان باید در راستای کیفی شدن کالای ایرانی بکوشند؛ نمی‌شود فرزندان ما بیکار باشند ولی دنبال کالای خارجی باشیم.

امام جمعه اهواز بیان کرد: رونق کالای ملی نیازمند حضور مدیران انقلابی و جهادی است.

وی با اشاره به دستاوردهای و توانمندی های انقلاب اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون به ویژه در عرصه تجهیزات نظامی یادآور شد: یکی از دستاوردهای اخیر نظام جمهوری اسلامی ایران این است که توانست پهپاد جاسوسی آمریکا را به قعر خلیج فارس بفرستد و دشمن را نقره داغ کرد

حجت الاسلام موسوی فرد به توان پزشکی ایران پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و اوایل انقلاب پزشکانی از خارج از کشور در مراکز پزشکی کشور فعالیت داشتند یا برای برخی عمل‌های جراحی بیماران به خارج از کشور می‌رفتند اما اکنون نظام اسلامی در عرصه پزشکی و دارویی از کشورهای برتر است، به طوری اگر امروز به اروپا سفر کنیم می‌بینیم که اروپاییان حرف تازه ای در این حوزه ندارند.

وی ادامه داد: رتبه دوم درمان تالاسمی با شیوه پیوند مغز استخوان، سومین تولید کنند دکل‌های انتقال برق، رتبه دهم فناوری لیزر در دنیا، مقام دوم در تولید نانو، چهارمین کشور در تولید اتانول، نهمین کشور دارای چرخه کامل فناوری فضایی، دارنده پهپاد رادار گریز، چهارمین قدرت موشکی جهان، کشور برتر در حوزه نیروی دریایی جهان، دارنده سریع‌ترین اژدر رادار گریز و … از دیگر دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

بیانیه دوم انقلاب در معرض دید مردم قرار گیرد

امام جمعه اهواز با تاکید بر توجه به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب بیان کرد: وقتی میزان مطالعه مردم در زمینه بیانیه گام دوم انقلاب را بررسی می‌کنیم به آمار خوبی در این زمینه نمی رسیم در حالی که این بیانیه منشور انقلاب اسلامی است و راهبردهای نظام را در چهل ساله دوم تبیین می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید به این بیانیه عینیت بخشید توضیح داد: دستگاه‌های مختلف اجرایی، روابط عمومی‌ها، ادارات تلاش کنند فرازهایی از این بیانیه را در معرض دید مردم قرار دهند و شهرداری مطالب مهم این بیانیه را در بیلبردهای شهری استفاده کند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه خطبه ها با اشاره به برخورد با مفسدان اقتصادی بیان کرد: برخورد با دانه درشت ها و مفسدان اقتصادی حرکت بسیار خوبی است که دستگاه قضا دنبال می‌کند و خواست امت اسلامی ادامه همین مسیر است.

وی گفت: برخی از این مفسدان زندگی را بر مردم سخت کرده‌اند؛ یک روز روی برنج و شکر و یک روز روی صیفی جات و کالای خانگی دست می‌گذارند و هر روز یک نیاز اساسی مردم را با مشکل رو به رو می‌کنند.

وی افزود: این مفسدان اقتصادی نقطه ضعف مسئولان را شناسایی کرده‌اند و هر بار یک کالا را از گردونه خارج می‌کنند و از این طریق میلیاردها تومان به جیب می‌زنند و زندگی را بر مردم سخت کرده‌اند؛ از دستگاه قضا تقاضا داریم به روند و حرکت خود در پیگیری این مفسدان ادامه دهد.

سیل اولویت نخست خوزستان

امام جمعه اهواز گفت: همچنان رسیدگی به مساله سیل در خوزستان اولویت نخست ما است.

حجت الاسلام موسوی فرد بیان کرد: از مسئولان استان درخواست می‌کنیم به مشکل آب شرب و کشاورزی رسیدگی کنند و از کشاورزان درخواست می‌کنیم با وجود اینکه امسال منابع آبی استان سرشار هستند اما صرفه جویی و مدیریت منابع آب را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: روستاهای بالا دست باید وضعیت روستاهای پایین دست را نیز در نظر بگیرند چرا که اکنون برخی از کشاورزان هویزه آبی برای کشاورزی ندارند.

امام جمعه اهواز ادامه داد: مسئولان اهواز به وضعیت آب شرب این شهرستان رسیدگی کنند چرا که برخی محل‌ها با قطعی آب رو به رو می‌شوند.

وی در ادامه بر برنامه ریزی در حوزه ایجاد اشتغال، ایجاد امنیت در خوزستان، توجه ویژه به مناطق محروم و قشر غیر برخودار تاکید کرد.

نماز اول وقت نشانه جامعه شیعه

حجت الاسلام موسوی فرد با تاکید بر اقامه نماز اول وقت بیان کرد: در جامعه شیعه زیبنده نیست که صدای اذان بلند شود و مردم مشغول کار خودشان باشند و بعد ادعا کنیم شیعه هستیم.

وی با اشاره به سالروز بزرگداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از همراهانش در حادثه انفجار حزب جمهوری اسلامی و هفته قوه قضائیه بیان کرد: یکی از ویژگی‌های شهید بهشتی تاکید ایشان بر نماز اول وقت بود.

امام جمعه اهواز بیان کرد: از مسئولان درخواست می‌کنم جلسات خود را به گونه‌ای برنامه ریزی کنند که زمان آنها با نماز اول وقت تداخل نداشته باشد از سوی دیگر درخواست می‌کنم زمان پروازها و حرکت وسایل نقلیه به گونه‌ای باشد که خواندن نماز اول وقت را تسهیل کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار