کد خبر: ۳۳۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
جلسه "توریسم درمانی" در محل معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان برگزار شد.
سید نوراله حسن‌زاده، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با حضور در این جلسه با اشاره به اهمیت بحث توریسم درمانی در خوزستان، گفت: با توجه به فرهنگ و زبان مشترک مردم خوزستان با استان‌های میسان و بصره عراق، ظرفیت عظیمی در حوزه گردشگری سلامت پیش روی ما وجود دارد که متأسفانه تاکنون از این امکان نتوانستیم بهره‌برداری لازم و کافی را داشته باشیم.

حسن زاده افزود: مشکلاتی مانند ساماندهی شرکت‌ها پیش روی ما وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر برطرف شود.

وی ادامه داد: این جلسات درگذشته به‌صورت منظم برگزار می‌شد که نظم آن‌ها کاهش یافت و اکنون مصمم هستیم به‌صورت منظم، جلسات این حوزه را برگزار و موضوعات آن را با جدیت دنبال کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان تصریح کرد: عمده مشکل ما از ورودی گردشگران سلامت به کشور و دلال‌بازی و بی‌نظمی در ورود آن‌ها آغاز می‌شود.

وی بیان داشت: تلاش داریم مشکلات اولیه را با ساماندهی شرکت‌های گردشگری و تغییر نوع رفتار و برخورد آن‌ها با بیماران، خدمات جا به جایی و امکانات اولیه مانند خودروی حمل‌ونقل مناسب برای بیماران برطرف کنیم.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه از منطقه آزاد اروند انتظار می‌رود بحث گردشگری سلامت را کاملاً پوشش دهد، گفت: از سوی منطقه آزاد اروند تاکنون در این خصوص کم‌کاری صورت گرفته و ورودی پایانه‌ها در منطقه آزاد اروند و چذابه باید آماده پذیرایی از گردشگران سلامت شوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در خصوص لزوم پرداختن به موضوع گردشگری سلامت عنوان کرد: این موضوع از اواخر دولت دهم مطرح و هدف بر ورودی‌های عراق بود که پس از مدتی عملاً کار راه افتاد و سال گذشته 6 هزار نفر برای انجام کارهای درمانی به خوزستان آمدند.

وی افزود: در سال‌های گذشته بحث امضای تفاهم‌نامه‌ای با عراق وجود داشت اما هند از طریق لابی دولتی با عراق قرارداد بست و ما این فرصت را از دست دادیم.

حسن‌زاده درباره لزوم سازوکار قانونی برای رسیدگی به شکایات گردشگران، گفت: در حال حاضر شرکت‌هایی که در این کار فعالیت می‌کنند با برخی بیمارستان‌ها ارتباط برقرار کردند و اگر مشکلی برای بیمار عراقی در استان به وجود آمد سازوکار قانونی برای اعاده حق آن‌ها وجود ندارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار