کد خبر: ۳۲۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۵ - ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز :
حقیقی پور : تصفیه‌خانه شرق اهواز ظرفیت ورود بیش از 110 هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارا است اما بدلیل اینکه خطوط کلکتور و برخی از ایستگاه‌های پمپاژ کامل نشده‌اند، امکان استفاده از آن با تمام ظرفیت وجود ندارد
قطع ورود فاضلاب به کارون در گروی وارد مدارشدن کامل تصفیه‌خانه شرق است

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: 150 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد رودخانه کارون می‌شود.

صادق حقیقی پور در گفت‌وگو با ایسنا ر خصوص بحث ورود فاضلاب شهرستان اهواز به کارون اظهار کرد: حدود 80 درصد فاضلاب شهر اهواز وارد رودخانه کارون و نهر مالح می‌شود.

وی افزود: 150 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز وارد رودخانه کارون می‌شود و همچنین حدود 92 هزار متر مکعب فاضلاب تولیدی شهر اهواز به نهر مالح می‌ریزد و از آنجا وارد تالاب شادگان می‌شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز تصریح کرد: همچنین از حدود 54 هزار متر مکعب فاضلاب باقی مانده، حدود 32 تا 36 هزار متر مکعب در شبانه‌روز وارد تصفیه‌خانه چنیبه اهواز و حدود 15 تا 20 هزار مترمکعب نیز وارد تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز می‌شود.

حقیقی پور ادامه داد: تصفیه‌خانه شرق اهواز در حال حاضر ظرفیت ورود بیش از 110 هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارا است اما به دلیل اینکه خطوط کلکتور و برخی از ایستگاه‌های پمپاژ کامل نشده‌اند، امکان استفاده از این تصفیه‌خانه با تمام ظرفیت وجود ندارد و فقط 20 هزار متر مکعب از ظرفیت تصفیه آن استفاده می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر بتوانیم از ظرفیت این تصفیه‌خانه در شهرستان اهواز استفاده کنیم، قطعا از ورود فاضلاب به رودخانه کارون و نهر مالح جلوگیری خواهد شد و شرایط زیست محیطی بهتری را برای این مناطق به وجود خواهد آورد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار