کد خبر: ۳۲۹۷۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳:۲۲ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۸
جانشین سالمی چه کسی خواهد بود؟
پس از پایان دوره چهارساله ریاست حمید سالمی در هیئت ورزش همگانی،برای انجام روند برگزاری انتخابات این هیئت ورزشی،سرپرست جدیدی در راس هیئت ورزش همگانی خوزستان گذاشته می شود.
محمد ملازاده

سرپرست جدید هیئت ورزش همگانی استان خوزستان بزودی منصوب می شود. پس از پایان دوره چهارساله ریاست حمید سالمی در هیئت ورزش همگانی،برای انجام روند برگزاری انتخابات این هیئت ورزشی،سرپرست جدیدی در راس هیئت ورزش همگانی خوزستان گذاشته می شود.

سالمی سا هاست که ریاست این هیئت ورزشی را برعهده دارد و به نظر می رسد ما باید شاهد حضور چهره ای جدید به عنوان رییس جدید هیئت ورزش همگانی باشیم.درحالی که زمان برگزاری انتخابات این هیئت مشخص نشده است اما از هم اکنون چند چهره تلاش خود را برای بدست گرفتن کرسی ریاست ورزش همگانی آغاز کردند.

سید علی حسینی رییس اداره ورزش و جوانان اهواز،بهزادی معاون سابق عمرانی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان،علی یزدی رییس هیئت ورزش همگانی اهواز و ابراهیم نریموسی دبیر سابق هیئت ورزش همگانی استان خوزستان نفراتی هستند که از آنها به عنوان گزینه های ریاست این هیئت نام برده می شود.

سید علی حسینی که همزمان با حضور در اداره ورزش و جوانان اهواز،سرپرستی هیئت ورزشهای استان را نیز برعهده دارد به عنوان گزینه اصلی و مطلوب اداره کل ورزش وجوانان خوزستان یاد می شود.متاسفانه یکی از مشکلاتی که ورزش خوزستان همیشه با آن روبرو است،سپردن ریاست هیئت های ورزشی به مدیرانی است که همزمان چند مسئولیت برعهده دارند.ورزش اهواز خود به تنهایی به یک مدیر تمام وقت نیاز دارد تا بتواند مسائل ورزشی این کلانشهر را برطرف کند.

متاسفانه ورزش اهواز سالها است که درسکوت فرو رفته است و بار اصلی آن بر روی دوش هیئت های ورزشی خوزستان قرار گرفته است.اهواز که خود می تواند در رشته های مختلف برگزار کننده بازیهای زیادی باشد از انجام یکدوره مسابقه نیز ناتوان بوده است.

اگر مدیران ارشد استان به حضور حسینی در هیئت ورزش همگانی تمایل دارند در درجه اول جانشینی برای وی در اداره ورزش و جوانان اهواز مشخص کنند.بهزادی معاون سابق عمرانی اداره کل ورزش وجوانان خوزستان،یکی دیگر از نفراتی است که تمایل دارد،سکان هدایت ورزش همگانی در دست بگیرد.بهزادی از نیروهای مورد اعتماد مدیرکل ورزش و جوانان استان است که به همراه افشین حیدری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ورزش خوزستان حضور پیدا کرد.

بهزادی تجربه لازم در ورزش ندارد و عملکرد ضعیفش درمعاونت عمرانی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان باعث شد که خیلی زود از این پست مهم برکنار شود.حضور وی در هیئت همگانی می تواند مشکلات این هیئت را بیشتر کند.علی یزدی که درهیئت ورزش همگانی اهواز مشغول به فعالیت است برای قرار گرفتن بجای حمید سالمی باتجربه به زمان بیشتری نیاز دارد و باید چند سال دیگر صبر کند تا با آشنایی بیشتر با مسائل ورزش همگانی به صورت مستقیم به این بخش از مسئولیت ورود پیدا کند.

ابراهیم نریموسی دبیر سابق هیئت ورزش همگانی استان نیز کوشش می کند با استفاده از تجربیات بدست آورده در زمان حضورش در این هیئت به نفر اول آن تبدیل شود.متاسفانه نریموسی درمدت حضورش در هیئت نتوانست از زیر سایه رییس باتجربه هیئت همگانی خارج شود و همیشه به عنوان نفر دوم یادش می شد.از دبیر هیئت های ورزش انتظار می رود خود بار اصلی فعالیت هیئت برعهده بگیرند و رییس هیئت فقط بدنبال سیاسگذاری باشد اما عملکرد نریموسی باعث شده،رییس هیئت در کنار وظایف خود،مسئولیتهای دبیر هیئت را نیز انجام بدهید.

یکی از اهداف اصلی گسترش ورزش همگانی،تأمین سلامت جسمی و روانی غنی سازي اوقات فراغت گسترش روابط اجتماعی دور شدن از زندگی ماشینی بازگشت به طبیعت افزایش کارایی زمینه سازي براي رشد ورزش قهرمانی است.

با توسعه ورزش بین اقشار مختلف جامعه،هزینه هاي مربوط به دارو و درمان کاهش می یابد.اعتیاد وسرگرمی هاي ناسالم بسیارکم می شوند و کاراي بیشتر افراد به زندگی آنها رونق می بخشد.  
به هرحال هیئت ورزش همگانی که در گذشته  کمتر به وظایف اصلی خود پرداخته است می تواند با انجام تغییرات و حضور یک نیروی جوان وتازه نفس به سمت جایگاه و سمت حرکتی اصلی خود بازگردد.

محمد ملازاده
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهرستان های مظلوم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
0
0
درود بر شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
0
هیات استان زحمات زیادی راکشیده وجزو رتبه ها ی اول کشوری بوده است طبق امار فدراسیون
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار