کد خبر: ۳۲۹۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: در خصوص خروج آب از اراضی کشاورزی، مشکل حدود 76 درصد از اراضی کشاورزی حل شده و آب از این اراضی خارج شده است.
به گزارش آراس، کیخسرو چنگلوایی در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده خوزستان که امروز 12 خردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص خروج آب از اراضی کشاورزی، مشکل حدود 76 درصد از اراضی کشاورزی حل شده و آب از این اراضی خارج شده است.

وی افزود: همچنان در 24 درصد از اراضی کشاورزی استان همچنان شاهد آب ماندگی و جریان آب هستیم و این مساله برای کشاورزان این مناطق مشکل ساز است. از نظر سطح آبگرفتگی بخش عمده‌ای از آب در دشت آزادگان و سپس در اراضی کشاورزی هویزه و بخش مرکزی اهواز است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: بخشی از خروج آب در سطح 120 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به صورت ثقلی انجام گرفته اما بخش اعظمی از کار خروج آب به صورت فیزیکی و با استفاده از بیل مکانیکی و سایر ادوات انجام شده است.

چنگلوایی با انتقاد از عملکرد دستگاه‌هایی که به عنوان معین باید به کمک سازمان جهاد کشاورزی می‌آمدند، عنوان کرد: در مناطقی که باید دستگاه های معین به کمک ما می‌آمدند شاهد حضور خوبی از سوی آن‌ها نبوده‌ایم و در این زمینه امیدواریم با توجه به حجم عظیم کار این دستگاه‌های معین همکاری بهتری با ما داشته باشند.

وی با اشاره به وجود آب در اراضی کشاورزی بخش مرکزی اهواز تصریح کرد: در ارتباط با شهرستان اهواز در سطح  4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی همچنان شاهد آب گرفتگی هستیم و در این زمینه اگر آب از مزارع خارج شود، کشاورزان می‌توانند نسبت به کشت تابستانه در این مناطق اقدام کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: یک هزار و 100 میلیارد تومان نیاز است تا اراضی که در سیلاب دچار آسیب شده اند آماده کشت شوند و در این زمینه دستگاه‌هایی که معین هستند باید کمک کنند تا مشکلات حل شود و قطعا با کمکی که از سوی آن‌ها انجام خواهد گرفت، هزینه‌ها در این خصوص نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

چنگلوایی ادامه داد: تا کنون به 730 پرونده در بحث خسارت‌های سیلاب رسیدگی شده است و به محض وصول نقدینگی پرداخت‌های بلاعوض انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: حدود 926 میلیارد تومان در بحث تسهیلات بلاعوض برای بخش کشاورزی ابلاغ و حدود 50 درصد از آن تخصیص داده شده است و به محض وصول نقدینگی نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام خواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار