کد خبر: ۳۲۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۸ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
عضو شورای اسلامی شهر اهواز:
یک عضو شورای اسلامی شهر اهواز خطاب به سرپرست شهرداری اهواز گفت: سرپرست شهرداری اهواز زیر بار سهم خواهی و فشارهای درون و برون سازمانی نرود و قانون مدار باشد.
حسین حیدری: در کنار شهردار منتخب شورای شهر خواهم بود

به گزارش آراس: حسین حیدری روز سه شنبه در هشتادمین نشست علنی شورای اسلامی شهر اهواز در سرسرای اجتماعات این شورا با بیان اینکه سرپرست شهرداری اهواز خدمت رسانی به شهروندان را سرلوحه قرار دهد ادامه داد: از نظر بسیاری دوران سرپرستی شهرداری ها دوران بی ثباتی و تزلزل است، به سرپرست شهرداری اهواز توصیه می شود که تا تعیین تکلیف وزارت کشور از تغییرات در پست ها خودداری کند.
وی گفت: شهرداری مجموعه ای بزرگ با گردش مالی وسیع است که باید دراین خصوص نظارت دقیق صورت گیرد و از سرنوشت برخی شهرداران پیشین درس عبرت قرار گیرد. 
حیدری با قدردانی از شهردار قبلی اهواز و اقدامات 20 ماهه وی و مجموعه شهرداری اهواز افزود: امکانات و بودجه شهرداری اهواز محدود است و در حد این امکانات پروژه های خوبی به سرانجام رسید.
وی ادامه داد: شهردار جدید با رای موافق 11 عضو شورای شهر انتخاب شده است و اگرچه من موافق برکناری شهردار پیشین نبودم اما شورای شهر برگرفته از مردم سالاری دینی است و از این پس ما در کنار شهردار خواهیم بود.

** فرسودگی 50 درصدی ناوگان تاکسی های خورشیدی
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی اهواز نیز در این نشست گفت: بیش از 50 درصد ناوگان تاکسی های خورشیدی اهواز فرسوده هستند و باید اسقاط شوند.
محمد رستم منش ادامه داد: چند آیتم درآمدی از سازمان تاکسیرانی اهواز کم شده است و از این رو شاهد کاهش اعتبارات در این سازمان هستیم.
وی گفت: خودروی تاکسی جدیدی در کشور تولید نمی شود و اگر خودروهای وارد شده از منطقه آزاد اروند نبود شهر اهواز در تردد حمل و نقل زمینگیر شده بود.

** لکه گیری خیابان ها در دستورکار
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اهواز گفت: چهار گروه نوسازی آسفالت و لکه گیری در علی آباد، جاده ساحلی، زیر پل چهارم و برخی خیابان های کیانپارس مشغول به کار هستند.
عباس دغاغله ادامه داد: روکش آسفالت 2 خیابان 9 و 13 کیانپارس نیز دچار مشکل است که نقاط دارای آسیب آن شناسایی شده است.
رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری اهواز نیز گفت: راه حل مشکلات اهواز در توسعه سرمایه گذاری و جذب سرمایه های بخش خصوصی است.
امیر صفی خانی ادامه داد: سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی تنها با 15 نیرو اداره می شود درحالی که برای جذب سرمایه گذار نیاز به نیرو و اعتبار دارد.
وی گفت: سرمایه گذراران باید از جاذبه های سرمایه گذاری در اهواز مطلع شوند که این امر هم نیازمند تبلیغات زیاد است و صرف برگزاری یک همایش به تنهایی نتیجه ای در بر ندارد.
بنابراین گزارش، در این نشست شورای شهر اهواز ضمن تفویض اختیار به سرپرست شهرداری اهواز با در نظر گرفتن برخی شرایط، بودجه سازمان های فرهنگی اجتماعی ورزشی، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری، ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، پایانه های مسافربری، سازمان سرمایه گذاری ها و مشارکت های مردمی ، فناوری اطلاعات، آتش نشانی و پارک ها و فضاهای سبز به تصویب رسید.
بودجه سال 98 سازمان فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی به مبلغ 164 میلیارد ریال، سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی به مبلغ میلیارد ریال، سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری به مبلغ یک هزار و 330 میلیارد ریال ، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی به مبلغ 165 میلیارد ریال و سازمان پایانه‌های مسافربری به مبلغ 119 میلیارد ریال مصوب شد.
همچنین بودجه سال 98 سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی به مبلغ 52 میلیارد ریال، سازمان فناوری و اطلاعات به مبلغ 270 میلیارد ریال، سازمان آتش‌نشانی به مبلغ 647 میلیارد ریال و سازمان پارک‌ها و فضای سبز به مبلغ 169 میلیارد ریال تصویب شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار