کد خبر: ۳۲۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲:۲۴ - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در سفر خود به ایذه در دیدار از مناطق سیل‌زده این شهر گفت: سیل زدگان ایذه باید مثل سایر سیل زدگان خوزستان مورد توجه قرار گیرند.
سیل زدگان ایذه مثل سایر نقاط خوزستان مورد توجه قرار گیرند

به گزارش آراس: کیامرث حاجی‌زاده روز دوشنبه در این بازدید افزود: کمک هزینه معیشتی و کالایی باید به خانوارهای آسیب دیده از سیل فروردین در ایذه در اولویت پرداخت قرار بگیرد.
وی در این بازدید از تکمیل نشدن کانال سیل بَر روبه روی فرمانداری ایذه انتقاد کرد و خواستار
پیگیری وضعیت سیل‌زدگان این شهرستان توسط بنیاد مسکن و سایر ارگان‌های مربوطه شد.
فرماندار ایذه نیز در این بازدید گفت: سه محله ایذه در سیل فروردین دچار آبگرفتگی شدند و در مجموع بیش از یک‌ هزار منزل مسکونی دچار صدمات مختلفی شدند.
مصطفی سمالی افزود: با توجه به وجود کانال‌های دفع آبهای سطحی در شهر ایذه، لایروبی و تکمیل کانال‌ها و اصلاح پل‌های ساخته شده روی این کانال‌ها برای پیشگیری و کنترل اینگونه سیلاب‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد.
رییس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایذه نیز گفت: حدود 90 منزل مسکونی آسیب دیده از سیل در شهرستان ایذه باید ساخته شوند و حدود 120 منزل مسکونی نیز به تعمیر نیاز دارند.
سیاوش ایگدر افزود: طبق فهرستی که اداره صنعت، معدن و تجارت ایذه ارایه کرده، 100 واحد تولیدی و تجاری ایذه نیز در جریان سیل دچار خسارات شده‌اند.
وی گفت: کمک‌ بدون عوض و تسهیلات پرداختی به خانوارها، تنها با تایید کارشناسان بنیاد مسکن ایذه انجام خواهد شد.
بارش سیل آسای باران در پنجم فروردین امسال در ایذه موجب طغیان رودخانه‌ها و کانال‌های دفع آب های سطحی این شهرستان شد و خساراتی را به مردم ایذه به بار آورد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار