کد خبر: ۳۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳:۱۷ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
رئیس صندوق جمعیت ملل متحد گفت: حدود پنح میلیون دلار برای کمک به سیل زدگان ایران تامین شده و در آینده نیز 20 میلیون دلار دیگر اختصاص می دهیم.
پنج میلیون دلار برای کمک به سیل زدگان ایران تامین شده است

به گزارش آراس:  لیلا جودان عصر چهارشنبه در نشست با استاندار خوزستان ‌و جمعی از مسوولان استان با موضوع بررسی آخرین وضعیت کمک رسانی به سیل زدگان خوزستان اظهار داشت : امروز از منطقه بامدژ و کمپ های اسکان موقت شهرستان حمیدیه و روستاهای اطراف آن بازدید داشتیم و میزان خسارت های وارده به بخش جاده‌ها و منازل را از نزدیک مشاهده کردیم.
وی افزود: بسیار خوشحالیم که پاسخ دولت به وضعیت بحران در خوزستان مطلوب بوده و تاکنون همکاری خوبی با سازمان ملل داشته است .
رئیس صندوق جمعیت ملل متحد ادامه داد: با توجه به خسارت هایی که به برخی مناطق استان خوزستان وارد شده است باید تمرکز بیشتری بر روی بازسازی گذاشته و نیازهای ضروری مردم را تهیه کنیم .
وی بیان کرد : همچنین باید تلاش کنیم تا تمام توجهات را به سمت نیازهای خانواده های آسیب دیده در دراز مدت جلب کنیم .
جودان گفت: سازمان ملل از ابتدای بحران سیل با همکاری جوامع بین الملل ، تعامل خوبی با ایران برای کمک به مردم سیل زده داشته است و روند حمایت های خود را همچنان ادامه می دهد.
وی افزود: اکنون با کمک دولت جمهوری اسلامی ایران کمک های جوامع بین الملل را در شش بخش به مناطق سیل زده ارسال می کنیم .
وی گفت: این حمایت ها در خصوص اسکان، سلامت، حفاظت و ایمنی، بهداشت ، فاضلاب و بهداشت محیط آموزش است.
رئیس صندوق جمعیت ملل متحد گفت: در روزهای گذشته با حضور مقامات کشوری ایران و نمایندگان سفارت های جوامع بین الملل جلسات مفیدی را برگزار کردیم که نتایج خوبی داشت.
وی ادامه داد : اکنون نیز آماده کمک رسانی به مردم سیل زده ایران و به ویژه خوزستان هستیم و از نزدیک نیز مشکلات این مناطق را مشاهده کردیم و فرصت مناسبی بود تا با مردم در خصوص مشکلات و کمبودهای آن ها صحبت کنیم.
جودان تصریح کرد : برای کمک رسانی چهار استان را به عنوان استان هدف قرار داده ایم که بیشترین آسیب را دیده اند.
وی افزود: صندوق ملل متحد تاکنون به صورت خاص برای اهواز و دیگر مناطق سیل زده خوزستان اقدامات کلی انجام داده و کمک های خاصی نیز برای بیمارستان های اهواز وارد کشور شده که این کمک ها شامل موارد اضطراری زایمان و نیاز های پزشکی مورد نیاز است. 
وی بیان کرد : این اقلام به بیمارستان امام خمینی و 2 مرکز بهداشتی اهواز تحویل داده می شود .
جودان گفت: تاکنون نیازهای 120 هزار نفر از خانواده ها را برای شش ماه آینده تامین کرده ایم .
وی گفت: همچنین کمیته‌ای ویژه‌ای مخصوص بانوان تهیه شده و به زودی وارد خوزستان می‌شود.
وی ادامه داد: اکنون از مرحله اضطراری اولیه گذشته ایم و در زمینه بازسازی در حال نیازسنجی هستیم.
رئیس صندوق جمعیت ملل متحد گفت: سازمان ملل متحد بسیار قوی و جدی در کنار دولت ایران برای کمک به سیل زدگان ایستاده است.
نشست استاندار خوزستان با نمایندگان صندوق جمعیت ملل متحد و کارداران کشورهای سوئیس ، زلاند نو ، لهستان ، بلژیک ، نروژ ، ژاپن ، انگلیس و آلمان درباره آخرین اقدامات برای کمک رسانی به مناطق سیل زده خوزستان عصر چهارشنبه در سرسرای استانداری خوزستان برگزار شد .
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار