کد خبر: ۳۲۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۹ - ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
ورودی و خروجی سدهای خوزستان در 2 هفته گذشته روند کاهشی به خود گرفته که این امر موحب شده دبی آب رودخانه کارون کاهش پیدا کند
دبی آب رودخانه کارون روند کاهشی دارد

به گزارش آراس: ورودی سد کرخه روز سه شنبه یک هزار و 209مترمکعب درثانیه و خروجی یک هزار و 336متر مکعب بر ثانیه گزارش شد. 

حجم سد کرخه هم اکنون پنج هزار و 795 و حجم مفید آن چهار هزار و 340متر مکعب است.

همچنین ورودی سد دز در این روز، یک هزار و 20 و خروجی آن یک هزار و 184 مترمکعب درثانیه گزارش شده است؛ حجم فعلی آن 2میلیارد و 446 هزار متر مکعب وحجم مفید آن یک میلیارد و 745متر مکعب اعلام شده است.

در سد گتوند علیا نیز ورودی به این سد در روز سه شنبه ، 956 و خروجی یک هزار و 68مترمکعب در ثانیه است.

در سد مارون نیز ورودی آب در روز سه شنبه 124 و خروجی 58 مترمکعب درثانیه است و ورودی به سد جره 15 مترمکعب درثانیه و خروجی آن سه مترمکعب درثانیه است.

دبی رودخانه کارون در روز سه شنبه در مقطع ملاثانی 2 هزار و 464مترمکعب درثانیه و در اهواز 2 هزار و 647مترمکعب درثانیه بوده است.

ظهر دیروز ورودی به سد کرخه یک هزار و 140 و خروجی یک هزار و 306 مترمکعب در ثانیه و ورودی به سد دز یک هزار و 292 مترمکعب درثانیه و خروجی آن یک هزار و 127 مترمکعب اعلام شد.

در هفته اخیر اگر چه سیلاب در برخی مناطق اهواز، شوشتر و حمیدیه فروکش کرده اما مناطق جدیدی در شادگان، آبادان و خرمشهر درگیر سیل شده اند.

به گفته استاندار خوزستان سیلاب در مناطق جنوب خوزستان نیز تا پایان هفته فروکش می کند و وضعیت این استان در بیشتر نقاط به حالت عادی خود باز می گردد.

اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز گذشته اعلام کرده بود استان خوزستان از حالت اضطرار خارج شده است.

در اثر سیلاب رودخانه های کرخه، دز و کارون تاکنون بیش از 270 روستا به صورت کلی و جزیی در استان خوزستان تخلیه شده اند. 
به گفته وزیر کشور، 400 هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب قرار داشتند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار