کد خبر: ۳۲۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۸ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۸
رهاسازی آب از سد گتوند به رودخانه کارون با 200 مترمکعب کاهش در روز چهارشنبه نسبت به دیروز به یک هزار و 469 متر مکعب درثانیه رسید
رهاسازی آب در رودخانه کارون کاهش یافت

به گزارش آراس خروجی سد گتوند ساعت 11 امروز یک هزار و 469 و ورودی به آن 942 مترمکعب درثانیه است. حجم فعلی این سد نیز 4.2 مترمکعب است.
خروجی سد گتوند صبح دیروز یک هزار و 458 و عصر دیروز یک هزار و 604 مترمکعب درثانیه بوده است.
با افزایش جریان آب در کارون و حجم سیلاب ها در سیلاب بر بحره، در روزهای اخیر تالاب شادگان سرریز کرده و تعدادی از روستاهای حاشیه تالاب به زیر آب رفته اند. همچنین تعداد بیشتری از روستاهای حاشیه رودخانه در شهرستان کارون در معرض سیلاب قرار گرفته اند.
در ساعت 11 امروز همچنین ورودی به سد کرخه یک هزار 482 و خروجی آن یک هزار و 506 مترمکعب در ثانیه و ذخیره آن 5.8 مترمکعب است.
در سد دز در همین ساعت امروز ورودی و خروجی برابر بوده و یک هزار و 185 مترمکعب در ثانیه است و حجم ذخیره نیز 2.3 میلیارد مترمکعب است.
سد مارون نیز 118 مترمکعب در ثانیه ورودی و 53 مترمکعب درثانیه خروجی داشته و یک میلیارد متر مکعب ذخیره فعلی آن است.
دبی رودخانه کارون در مقطع اهواز همچنین امروز سه هزار و 165 مترمکعب در ثانیه است که در مقایسه با دبی این رودخانه در حالت طبیعی که در حدود 250 مترمکعب در ثانیه است، افزایش چشمگیری را نشان می دهد.
دیروز ورودی به سد کرخه یک هزار و 281 و خروجی این سد یک هزار و 506 مترمکعب درثانیه بوده است. 
در سد دز ورودی 985 و خروجی یک هزار و 147 مترمکعب درثانیه است.
سد مارون با 123 مترمکعب ورودی و 57 مترمکعب خروجی، داشته است.
به گفته وزیر کشور 400 هزار نفر در معرض سیلی هستند که از فروردین ماه در خوزستان جاری شده است. بیش از 250 روستا و 9 شهر در خوزستان هشدار تخلیه گرفته و بیش از یکصد روستا تخلیه شده اند.
جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرده که بیش از 170 هزار نفر در خوزستان امدادرسانی شده اند.
بارش آینده تاثیر چندانی در خروجی سدهای خوزستان ندارد
مدیر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان دیروز گفته بود با وجود پیش بینی بارش در روزهای آینده خروجی سدهای استان تغییر چندانی نخواهد داشت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار