کد خبر: ۳۱۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۸
پیش از این مدارس شهرستان اهواز و تعدادی از شهرهای در معرض خطر سیل خوزستان تا روز دوشنبه هفته جاری تعطیل اعلام شده بود.
فرماندار اهواز گفت: مدارس شهرستان اهواز تا روز دوشنبه تعطیل هستند اما امکان تعطیلی آنها تا آخر هفته وجود دارد.

به گزارش ایرنا جمال عالمی نیسی روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه خبری خوزستان اظهار داشت: ظرف امروز تا فردا در جلسه با مدیرکل آموزش و پرورش این مساله آسیب شناسی و نتیجه تعطیلی یا عدم تعطیلی مدارس تا آخر هفته اعلام می شود.

وی درخصوص آخرین وضعیت روستاها و شهرهای شهرستان اهواز گفت: به روستاهای بخش مرکزی حاشیه رودخانه کارون برای تخلیه منازل اخطارهای لازم داده شده است.

عالمی نیسی ادامه داد: سیل بند ملیحان در بخش اسماعیلیه شهرستان اهواز شکسته شده که سبب ورود آب به روستاها و جاده قدیم خرمشهر به اهواز شده است.

وی تصریح کرد: در زمان بحران به طور حتم ناهماهنگی هایی ایجاد می شود اما تلاش می کنیم در جلسه ستاد مدیریت بحران این ناهماهنگی ها رفع شود .

پیش از این مدارس شهرستان اهواز و تعدادی از شهرهای در معرض خطر سیل خوزستان تا روز دوشنبه هفته جاری تعطیل اعلام شده بود.

در پی طغیان رودخانه های کرخه و دز، روستاهای بخش مرکزی اهواز، روستاهای بخش شعیبیه و بخشی از شهر گوریه شوشتر، بخش شاوور شوش تاکنون زیرآب رفته اند و سیلاب به سمت پایین دست در شهرستان های دشت آزادگان و هویزه در حاشیه کرخه و کارون و باوی در حاشیه رودخانه کارون حرکت می کند.

به گفته مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان از زمان وقوع سیل تا کنون 174 روستا به صورت کلی و جزیی در خوزستان تخلیه شدند و تا این لحظه 43کمپ برپا شده است که  در این کمپها 30هزار نفر مستقر شده اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار