کد خبر: ۳۱۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - ۱۶ فروردين ۱۳۹۸
فرماندار حمیدیه با اشاره به تخلیه 13 روستای حاشیه رودخانه کرخه در پی طغیان رودخانه کرخه، گفت: حدود پنج هزار نفر از اهالی این روستاها به دلیل داشتن دام به جنگل های خسرج پناه آورده اند که نیاز به امدادرسانی دارند.
 13 روستای حمیدیه در پی طغیان کرخه تخلیه شدند

به گزارش آراس:شاهین هاشمی جمعه در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه دبی کرخه در مقطع حمیدیه امروز به 643 مترمکعب درثانیه افزایش یافته اظهار داشت: سیلاب کرخه به حمیدیه رسیده و به تدریج در حال افزایش است اما آب هنوز وارد روستاها نشده است.

وی افزود: جمعیت روستاهایی که تخلیه شده اند 13 هزار نفر است اما بر اساس برآوردها در حدود پنج هزار نفر از آنها به دلیل داشتن دام اصرار داشتند که در جنگل های خسرج پناه بگیرند تا بتوانند در کنار دام هایشان باشند، تعدادی به اردوگاه های اسکان اضطراری و عده ای نیز به منزل اقوام خود رفته اند.

هاشمی با اشاره به کمبود چادر برای سیل زدگان، اضافه کرد: به افرادی که در جنگل مستقر شده اند تعدادی چادر داده شده اما کافی نیست.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه مسیر ارتباطی به دلیل بالا آمدن آب، در حال مسدود شدن است، به ناچار مجبور به امدادرسانی به وسیله قایق خواهیم بود که در حال حاضر قایق در اختیار نداریم.
هاشمی خاطرنشان کرد: ستاد امدادرسانی تشکیل شده و تهیه غذا و خدمات بهداشتی را در دستور کار دارد.

پیش از این فرمانداری حمیدیه طی اطلاعیه اعلام کرده بود همه ساکنان 11 روستای حاشیه رودخانه کرخه شامل روستاهای چمیم، قاسم زامل، بیت گنیم، شیخ طعمه، خسرج بیت قشم، خسرج عوده، حویش، شاطی، حمدان سلجه، آلبوعید یک و نبی می رساند هرچه سریعتر با هماهنگی بخشدار مرکزی، شوراها و دهیاران نسبت به تخلیه فوری منازل خود اقدام کنند و سایر روستاها نیز آمادگی لازم را برای تخلیه منازل داشته باشند.

بر اساس این اطلاعیه، پادگان ثامن الائمه و اردوگاه دانش آموزی دهکده و کوی سازمانی تیپ 392 زرهی برای اسکان موقت اهالی در نظر گرفته شده است.

خروجی سد کرخه امروز به 2 هزار و 200 مترمکعب درثانیه و سد دز به 2 هزار و 100 مترمکعب در ثانیه افزایش یافته است. در پی طغیان رودخانه های کرخه و دز، 13 روستای منطقه بامدژ در بخش مرکزی اهواز، روستاهای بخش شعیبیه و شهر گوریه شوشتر و بخش شاوور شوش تاکنون زیرآب رفته اند و سیلاب به سمت پایین دست در شهرستان های دشت آزادگان و هویزه در حاشیه کرخه و کارون و باوی در حاشیه رودخانه کارون حرکت می کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار