کد خبر: ۳۱۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۲ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
شهردار اهواز:
شهردار اهواز با اشاره به اینکه تکمیل کمربند سبز اهواز مانع تصرفات غیرمجاز زمین ها می شود گفت: مقابله با گرد و غبار، تلطیف هوا، ایجاد تفرجگاه برای شهروندان و احداث کلینیک های گل و گیاه از دیگر مزایای اتمام کمربند سبز اهواز است.
تکمیل کمربند سبز اهواز مانع تصرفات غیرمجاز زمین می شود

به گزارش آراس:منصور کتانباف روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی پروژه یکهزار هکتاری کمربند سبز و احداث مجتمع گل و گیاه در منطقه عین 2 اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: مطالعه احداث کمربند سبز اهواز در سال 1373 به مساحت هفت هزار و 200 هکتار انجام شد.
وی ادامه داد: این پروژه تا سال 1390مسکوت ماند و در این سال از محل اعتبارات شهرداری اهواز یکهزار هکتار نهال در کمربند اهواز کاشته شد که اکنون 800 هکتار آن پابرجاست و 200 هکتار آن از بین رفت.
کتانباف گفت:پارسال اقداماتی برای توسعه و تکمیل کمربند سبز اهواز از طریق سازمان حفاظت محیط زیست کشور انجام شد که امسال از محل اعتبار مقابله با گرد و غبار 150 میلیارد ریال از صندوق ذخیره ملی به این منظور اختصاص یافت.

وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل کمربند سبز اهواز را یکهزار میلیارد ریال بیان کرد و افزود:کار کاشت نهال در یکصد هکتار از کانون های گرد و غبار در شرق اهواز که در اختیار یک نهاد نظامی است، از هفته گذشته آغاز شده است.

شهردار اهواز گفت:در صورت همکاری نهادها و دستگاه های مربوطه تا اواسط اردیبهشت نهال ها در کمربند سبز اهواز کشت می شوند.

وی ادامه داد:شرکت های آلاینده مانند نفت، صنایع فولاد، شهرک های صنعتی، آب و برق و برق منطقه ای موظف به کاشت نهال هستند و وظیفه شهرداری نیز نگهداری از این نهال ها است اما به دلیل انجام نشدن کار توسط این صنایع، شهرداری اقدام به کاشت نهال می کند.

کتانباف درخصوص گونه های گیاهی کاشته شده نیز گفت: کنار، زیتون، آکالیپتوس، کنوکارپوس و کهور از گونه های کاشته شده در کمربند سبز اهواز هستند.

بنابراین گزارش طرح کمربند سبز اهواز در سال 90 آغاز شد و مقرر بود در مدت 2 سال هفت هزار و 200 هکتار به فضای سبز اهواز افزوده شود با این وجود پس از گذشت هفت سال تنها 800 هکتار از آن انجام شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار