کد خبر: ۳۰۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۱۸ دی ۱۳۹۷
سرمربی تیم ملی امید ایران گفت: سرنوشت تیم ملی ایران برای قهرمانی را حریفان این تیم در هر مرحله و سختی و آسانی مسیر تیم ملی تا فینال مشخص خواهد کرد.
به گزارش آراس: تیم ملی فوتبال ایران کار خود را در جام ملت‌های آسیا از دیدار مقابل یمن آغاز کرد به این امید که طلسم 4 دهه قهرمان نشدن در قاره کهن شکسته شود. از سوی دیگر و همزمان با این رویداد مهم، تمرینات تیم ملی امید ایران نیز در کمپ تیم‌های ملی آغاز شده و امیدهای ایران آماده می‌شوند تا طلسم نیم قرن عدم صعود به المپیک را شکسته و راهی این رقابت‌ها شوند.

چقدر به تیم ملی ایران در جام ملت‌ها شانس قهرمانی می‌دهید؟

ایران تیم قدرتمندی دارد اما در چنین تورنمنت‌هایی باید گام به گام پیش رفته و برای هر مرحله برنامه داشت. ایران باید در مرحله اول در دور گروهی با غلبه بر حریفان بتواند در شرایط خوبی به مرحله حذفی راه پیدا کند. در ادامه و با حضور تیم ملی در این مرحله بهتر می‌توان درخصوص برخی مسائل از جمله سرنوشت تیم ملی به صحبت پرداخت هرچند سرنوشت تیم ملی برای قهرمانی را حریفان این تیم در هر مرحله و سختی و آسانی مسیر تیم ملی تا فینال مشخص خواهد کرد.

یعنی صعود به مرحله حذفی به‌عنوان صدرنشین را از حالا نمی‌توان پیش‌بینی کرد؟

امیدوارم که این اتفاق برای ایران محقق شود اما شرایط صعود تیم‌های مختلف و حریفان تیم ملی در مراحل بعدی اهمیت زیادی دارد و باید دید ایران با کدام‌یک از رقبای خودش تا پیش از رسیدن به مراحل نیمه‌نهایی و فینال روبه‌رو خواهد شد. بر این اساس نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از صعود تیم ملی به مراحل بعدی داشت.

از امکاناتی که در اختیار تیم امید قرار گرفته رضایت دارید؟ قبلا ناراحتی خود را درخصوص توزیع ناعادلانه امکانات بین تیم‌های امید و بزرگسالان اعلام کرده بودید.

شرایط خوبی داریم و در این شرایط خودمان را برای اردوها و مسابقات پیش رو آماده می‌کنیم. در این مدت که در تیم امید هستم، دوستان در فدراسیون فوتبال همواره در تلاش هستند تا شرایط خوبی را برای تیم امید فراهم کنند. به‌جز لغو دیدار تدارکاتی با عراق، سایر برنامه‌‌های‌مان به خوبی پیش رفت و مشکل خاصی در راه اجرای برنامه‌های تیم ملی امید وجود ندارد.

به نظر می‌رسد انجام دیدارهای تدارکاتی برایتان بیش از هر چیزی اهمیت دارد.

قطعا همین‌طوراست. برای من انجام مسابقات تدارکاتی مهم‌تر از هر چیز دیگری بود و این مساله را در ملاقات با آقای تاج به ایشان گفتم. باید بگویم از این نظر بهترین شرایط ممکن را داشتیم و با حریفان خوب و قدرتمندی بازی کردیم. 4 مسابقه تدارکاتی مقابل اردن، سوریه و عمان داشتیم که در این بین تیم اردن حریف بسیار خوبی بود، همچنین سوریه در نیمه دوم بازی آخر در کیش فشار زیادی به تیم ما وارد کرد. درواقع بازی‌های اینچنینی می‌توانند نقاط ضعف ما را نشان دهند و به تیم ما کمک کنند. خوشبختانه بعد از این هم تورنمنت قطر را در پیش داریم که با فرمت مسابقات انتخابی در یک گروه چهارتیمی برگزار می‌شود، همچنین با حریفانی مثل کویت، قطر و تاجیکستان دیدار می‌کنیم. درواقع می‌توانیم شرایط مسابقات مرحله اول مقدماتی را به خوبی در این تورنمنت تجربه کنیم.

در دیدارهای تدارکاتی چه اهدافی را دنبال می‌کنید؟

بازی کردن نفرات برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل در دیدار و گفت‌وگو با مربیان تیم‌های لیگ برتری از آنها درخواست کردم شرایطی به وجود آورند که بازیکنان ما در باشگاه‌های خودشان بیشتر به بازی گرفته شوند. در مسابقات تدارکاتی هم می‌خواهیم بازیکنان را در موقعیت بازی قرار دهیم که این مساله اهمیت زیادی در برنامه‌های ما دارد. گذشته از این مساله نتیجه‌گیری در بازی‌های تدارکاتی هم اهمیت خودش را دارد چراکه می‌خواهیم تیم ما روحیه پیروزی داشته باشد و به اعتماد‌به‌نفس و قدرت روحی لازم در این زمینه برسد. باید به بردن تمامی بازی‌های خودمان عادت کنیم که این مساله هم اتفاق مهمی است.

چرا از نورافکن در خط دفاعی استفاده کردید؟

امید بازیکن چندپسته و به‌نوعی آچار‌فرانسه ماست. ما از توانایی او در خط دفاع استفاده می‌کنیم، اما به این معنا نیست که او را در خط هافبک به کار نگیریم. فقط در مسابقاتی که داشتیم نیازمان بود که یک دفاع میانی داشته باشیم و به همین دلیل او را در این پست بازی دادیم.

 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار