کد خبر: ۳۰۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۱۵ دی ۱۳۹۷
آراس: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به برقراری جوی پایدار طی امروز (15 دی) از ورود سامانه بارشی جدید در روز آینده خبر داد .
احد وظیفه، با اشاره به این‌که امروز (15 دی‌) اکثر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهند داشت، گفت: این وضعیت سبب انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفت هوا در شهرهای صنعتی می‌شود.
وی با بیان این‌که امروز در نواحی شمال غرب کشور به ویژه در شمال اردبیل وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: فردا (16 دی‌) با ورود سامانه بارشی در نواحی غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از شمال غرب همچنین دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که پس فردا (17 دی) فعالیت سامانه بارشی در این مناطق ادامه خواهد داشت و شدت آن در نواحی جنوب غرب کشور افزایش می‌یابد، اظهار کرد: در بخش‌هایی از استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و شمال بوشهر بارش باران به‌صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نخواهد بود.
به گفته وظیفه، در روز دوشنبه (17 دی) ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده در سواحل دریای خزر، برخی نواحی شمال شرق، شرق و مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان اظهار کرد: فردا (16 دی) آسمان تهران نیمه ابری تا ابری، همراه با بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران 9 و 3 درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان پایتخت پس فردا ( 17 دی‌) نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت کاهش ابر با حداکثر و حداقل دمای 13 و دو درجه سانتیگراد خواهد بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار