کد خبر: ۲۹۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - ۲۳ آبان ۱۳۹۷
به گزارش آراس از وب دا خوزستان، یکشنبه 20 آبانماه 97، جلسه تبیین و بررسی نقش بانکها در فرآیند اجتماعی سازی سلامت در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی با حضور رئیس دانشگاه و معاونین اجتماعی، مدیریت توسعه و منابع دانشگاه و جمعی از مدیران بانکهای استان در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
 

در ابتدای این جلسه دکتر درستان معاون اجتماعی دانشگاه با اشاره به نقش معاونت اجتماعی در جامعه اظهار داشت: معاونت اجتماعی پل ارتباطی بین مدیران استان و دانشگاه است.
دکتر درستان: معاونت اجتماعی پل ارتباطی بین مدیران استان و دانشگاه
وی در ادامه ضمن بیان تعییرات بوجود امده در عوامل مرگ و میر جامعه تصریح کرد بطور کلی وضعیت سلامت در کشور نسبت به چند دهه گذشته تغییر کرده است . عوامل مرگ و میر نسبت به گذشته فرق کرده است .مرگ مادر، مرگ ومیر کودکان به موارد انگشت شمار رسیده است. همچنین امید به زندگی در مردم افزایش یافته است . از این رو با توجه به تغییرات موجود در مولفه های موثر بر سلامت تلاش می شود در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه اهتمام ویژه ای به همت تمامی مدیران استان صورت گیرد.

 دکتر درستان: معاونت اجتماعی پل ارتباطی بین مدیران استان و دانشگاه

دکتر اقتصاد در ادامه با اشاره به این موضوع که کارمندان سالم بهره وری را افزایش خواهند داد، افزود: عوامل اجرایی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در سطح استان وجود دارد . اقداماتی در راستای ارتقاء سلامت کارمندان بانک ها تحت عنوان خود مراقبتی سازمانی صورت گرفته است، از این رو انتظار می رود تمامی بانک ها نمایندگانی به معاونت اجتماعی دانشگاه معرفی نمایند تا پس از برگزاری نشست هنماهنگی با آنها فرآیندی را کلید خواهیم زد و امید است در عمل بتوانیم در راستای سلامت کارمندان بانکها برداشته شود.
دکتر درستان: معاونت اجتماعی پل ارتباطی بین مدیران استان و دانشگاه
دکتر جهانگیر در بخش دیگری به تسهیلات مختلف بانکها در جامعه اشاره کرد و در ادامه اذعان داشت: نقش بانکها در جامعه و تسهیلات ارائه شده آنها در دوران تحصیل و پیش از ازدواج نقش مهمی را در اقتصاد خانواده ها بر عهده دارند.

وی در ادامه گفت: سازمان جهانی بهداشت حد مطلوبی از رفاه اجتماعی، جسمی، روحی و معنوی را به معنای سلامت می داند .امید به زندگی در کشور نسبت به چهار دهه بیش 20سال افزایش پیدا کرده است .

 
دکتر درستان: معاونت اجتماعی پل ارتباطی بین مدیران استان و دانشگاه
گفتنی است در پایان این جلسه از مدیران بانکهایی که در حوزه تامینمنابع مالی و تجهیزاتی بخش سلامت با دانشگاه علوم پزشکی اهواز همکاری داشتند، تقدیر شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار