کد خبر: ۲۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۲۳ آبان ۱۳۹۷
برگزاری جلسه تبیین و بررسی نقش بانکها در فرآیند اجتماعی سازی سلامت به گزارش وب دا خوزستان، یکشنبه 20 آبانماه 97، جلسه تبیین و بررسی نقش بانکها در فرآیند اجتماعی سازی سلامت در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی با حضور رئیس دانشگاه و معاونین اجتماعی، مدیریت توسعه و منابع دانشگاه و جمعی از مدیران بانکهای استان در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
 برگزاری جلسه تبیین و بررسی نقش بانکها در فرآیند اجتماعی سازی سلامت
به گزارش آراس در ابتدای این جلسه دکتر نظری با اشاره به سرمایه گذاری های حوزه سلامت، گفت: تمامی سرمایه گذاری ها در راستای ارتقاء کیفی سلامت و زندگی سالم، در نهایت افزایش نشاط و شادی خانواده و اجتماع را حاصل خواهد کرد.خوشبختانه رویکردی که در دولت دوره دوم دکتر روحانی از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پطشکی بطور جدی پیگیری می شود که در نشان دادن نقش کلی اجتماع و جامعه و تک تک افراد در حیطه سلامت است. شاید همه بدنبال سرمایه گذاری در حیطه سلامت هستیم ولی شاید در ظاهر و بطور واضح به آن نگاه نکرده ایم، واقعیت امر اینست که در تمام لحظه های زندگی برای تمام افراد مقوله سلامت بسیار مهم است.زمانی که خانواده و جامعه سلامت روحی و جسمی کامل داشته باشند می توان یک زندگی شاد را رقم زده و از آن لذت برد.مقوله سلامت بعنوان نیاز امروز جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی گفت: سال گذشته مجامع ملی سلامت در کل کشور، استان و شهرستانهای زیر مجموعه تشکیل شده است که نتایج خوبی داشته است و اطلاعات خوبی بین متصدیان حوزه سلامت و دیگر افراد جامعه ایجا شده است. امید است که این موارد شروعی در مراحل بعدی و آینده این موضوع را همگانی کنیم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در آنچه که باید به آن توجه شود اینست که کارمندان بانکها عضو جامعه هستند از این رو سلامت افراد در جامعه و راندمان کاری بسیار موثر است.دقت در ارائه راهکارها و فعالیتهای صورت گرفته در جامعه می تواند در محیطی همانند دانشگاه برجسته شوند.

نظری با اشاره به پیشگام بودن بانکها در حمایتهای مالی از افراد، افزود:عملکرد بانکها در خصوص ارائه کمک های خیر خواهانه که تاکنون بی دریغ، بصورت مستقیم و غیر مستقیم در جهت خدمات رسانی در زیر ساخت های سلامتف بسیار خوب و قابل وصف است.بانکها می توانند در زمینه سرمایه گذاری و چرخش مالی خود و همچنین اعتماد کنندگان، بخش اعظم سرمایه گذاری را به بخش درمان جهت رفع نیازهای درمانی  اختصاص دهند

وی در ادامه افزود: دانشگاه علوم پزشکی اهواز جهت همکاری ویژه سرمایه گذاری در بخش درمان آمادگی کامل خود را اعلام میدارد . بدون شک حوزه درمان یکی از بخشهایی می باشد که سرمایه کذاری در این زمینه برکت زیادی نیز خواهد داشت چرا که قطعا" همه سرمایه گذاری ها نباید به دلیل گسترش سرمایه های مالی و افزایش سرمایه . افزایش اندوخته های مالی باشد. گاهی نیاز است بخشی از آن برای اندوخته های معنوی صورت گیرد.

نظری در ادامه نظارت برامور درمانی و بخصوص هزینه های درمان را را از وظایف دانشگاه برشمرد و اذعان داشت: با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت ارزش نسبی خدمات که در بخش درمان ارائه می شود، بسیار قابل توجه است .
برگزاری جلسه تبیین و بررسی نقش بانکها در فرآیند اجتماعی سازی سلامت
وی نقش بیمه های تکمیلی در امر درمان در بیمارستانها بخصوص بیمارستانهای خصوصی بسیار موثر است. بیمارستانهای خصوصی موظفند که بیمه های تکمیلی را بصورت کامل اجرا و درج نمایند. در این صورت این مجموعه نیز می تواند در امر ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم بهتر و برجسته تر عمل نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پایان خاطر نشان کرد: امید است نشست هایی از این قبیل زمینه مناسبی جهت ارتباط بیشتر در راستای افزایش نقش بانکها به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اموری که به سلامت روحی و جسمی افراد جامعه می شود، باشد.

 برگزاری جلسه تبیین و بررسی نقش بانکها در فرآیند اجتماعی سازی سلامت
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار