کد خبر: ۲۸۲۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۸ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره ادامه روند آتش‌سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم و تحت تاثیر قرار گرفتن شهرهای خوزستان از دود و آلودگی آن گفت: چرا پس از گذشت دو ماه تاکنون اقدام جدی برای مهار آتش صورت نگرفته است؟
دکتر ایرج نظری با اشاره به آتش‌سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم اظهار کرد: با توجه به مشکلات عدیده‌ای که در خوزستان وجود دارد، هر روز درگیر مسائل روزمره هستیم و بسیاری از مواقع به جای اینکه به فعالیت‌هایمان را برای بهبود کیفیت‌ انجام دهیم، جهت رفع حوادث تلاش می‌کنیم. 

وی افزود: آتش‌سوزی که در هور رخ داده حتی در بخش ایرانی قرار ندارد اما من و همکارانم تا مرز هور جهت بررسی وضعیت رفتیم. با این وجود یکی از نمایندگان مجلس از وزیر سؤال کرده است که چرا در امر تهیه وسایل و تجهیزات مورد نیاز برای مردم در بخش بهداشت و درمان در آن منطقه برای پوشش این حادثه فعالیتی انجام نشده است؟ در حالی که همه فعالیت‌های لازم انجام شده است و نمی‌دانم برخی‌ها چه انتظاری دارند؟ آیا انتظار دارند برای یک حادثه بیمارستان احداث شود؟ 

نظری گفت: آمار و ارقام نشان داده است که همه مراجعین به مراکز درمانی بر اثر انتشار دود آتش‌سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم، خدمات لازم را دریافت کرده‌اند و هیچ مشکلی در این زمیه وجود ندارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه در اثر انتشار دود آتش‌سوزی هورالعظیم افزایش خارج از نُرم در مراجعات مردم مشاهده نشده است، تصریح کرد: آن چیزی که بیشتر مردم را ناراحت می‌کند شرایط جوی ایجاد شده در منطقه است که شرایط زندگی و کار کردن را در شهرهای خوزستان سخت کرده است.

وی گفت: این نماینده مجلس باید سؤالش را تصحیح کند و بپرسد که چرا پس از گذشت دو ماه تاکنون اقدام جدی برای مهار آتش صورت نگرفته است؟

وی گفت: با وجود اینکه امروز (چهارشنبه) شاهد انتشار غلیظ‌ترین دود در روزهای اخیر در اهواز بودیم اما به اصل موضوع پرداخت نمی‌شود.

نظری بیان کرد: باید نماینده مجلس از وزارت خارجه شکایت می‌کرد که چرا در امور ارتباطات خارجه جهت مهارآتش‌سوزی کاری نکرده‌اند. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار