کد خبر: ۲۷۱۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۷
هکتارها نخلستان شوره زار شده و هزاران نخل از بین رفتند. کسی پاسخگو نیست، با نمایندگان مطرح شده ولی پاسخ چه بوده است؟
شاهرگ حیاطی کشور دستخوش سیاسی کاری ؛ نوشتاری از علیرضا سیلاوی

موضوع تعامل سیاسیون استان های اصفهان، یزد و خراسان و مشاهده این تفاهم حتی در بین شهرداران این استان ها و در مقابل عدم تفاهم نمایندگان استان های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد بر عکس دیگر استان ها که تاکنون نتواسته اند به کوچک ترین نقطه مشترکی برسند تنها یک چیز را نشان داده که ما در همگرایی نخبگان و تلاش در حهت تامین منافع مشترک استان به بلوغ لازم نرسیده ایم.

اگر در میان نخبگان خوزستان هم افزایی و جود داشت با این همه منابع جایگاهش در این نقطه کنونی از پسرفت اقتصادی، اجتماعی،سیاسی و فرهنگی این نبود.

کشور ما یک خوزستان دارد و می توان گفت شاهرگ حیاطی اقتصاد،تولیدات خالص و ناخالص بشمارمی آید. 
 
بسی جای تامل وسوال دارد با وجود این همه منابع چرا استان خوزستان عقب مانده تر از همیشه جلوه می کند.

 به عنوان مثال عدم وجود  فضای اشتغال برای نیروهای بومی، جوان، متخصص در آن بیداد می کند.  ضمن اینکه هر روز شاهد ابلاغ مصوبات کشوری به ضرر  این استان هستیم که مردم  را از روز قبل متضرر تر مینماید.

در این بین مردم به حرمت خون شهدای این مملکت لب به شکوایه باز نکرده اند تا مبادا بیگانه از اعتراض ما ابزاری علیه نظام اسلامی در دست نداشته باشد.

عدم وجود سیاستمداران متعهد به آب و خاک این خطه که روزگاری مهد پرورش دلیرانی بود که درمقابل زورگویان طاغوت ایستادگی کردند و برای حقوق مردم مظلوم سینه سپرکردند، آری دلیران این استان رفتند و به تاریخ پیوستند اکنون استان خوزستان کم کم دچار معضلات مفرط و به جامانده از سالیان گذشته تبدیل شده است.

سیاستمداران استان خوزستان همه چیز را فدای جناح و باند بازی کردند و کسی به فکر کسی نیست. کشاورز خوزستانی بی آب است. نانش را چه کسی قرار است تامین کند؟

 نیروی بومی پیمانکار اهوازی اخراج می شود و در لیست استخدام نام نیروی غیر بومی جذب می شود آن هم بماند؛

 هکتارها نخلستان شوره زار شده  و هزاران نخل از بین رفتند. کسی پاسخگو نیست، با نمایندگان مطرح شده ولی پاسخ چه بوده است؟

آیا ۱۸نماینده خوزستان توانایی تغییر مدیران ناکارآمد را ندارند؟!

آیا نمایندگان فضای سیاسی و اجتماعی واقتصادی خوزستان را درک نکردند؟!، آب و نان و نفس تنها دارایی مردم بود. سیاسیون از لاک خود بیرون بزنید واین قدر با مردم سیاسی کاری نکنید. 

به قلم علیرضا سیلاوی
فعال سیاسی اجتماعی
۱۷خرداد ۹۷
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار