کد خبر: ۲۲۶۴۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۶
بدون اغراق این رکورد جاودانه حاصل تفکرات و اندیشه‌های کی‌روش است؛ مربی‌ای که توانسته مشکل سنتی و تاریخی تیم ملی فوتبال ایران در دفاع را با ساختن دژی مستحکم و نفوذناپذیر برطرف کند و حالا دیگر خیال فوتبال‌دوستان ایرانی راحت است که اگر تیمشان نبرد گل هم نمی‌خورد و نمی‌بازد.
آراس:

پنجمین نبرد متوالی 2 قطب فوتبال آسیا با مربیگری کارلوس کی‌روش منجر به ثبت یک رکورد جاودانه شد؛ رکوردی که بعید است به این زودی‌ها شکسته شود و شاید تا مدت‌ها افسانه باشد؛ افسانه کی‌روش! تیم ملی ایران که صعودش به جام جهانی روسیه مدت‌هاست محرز شده در مصاف با کره جنوبی مثل تیمی که نیاز مبرم به امتیاز دارد بازی کرد و جانانه جنگید و در حالی که از دقیقه 55 با اخراج سعید عزت‌اللهی 10 نفره بود حتی برای یک لحظه هم کم نیاورد تا رکورد شکست‌ناپذیری و گل نخوردنش به یک عدد و رقم رویایی برسد. کی‌روش که به خاطر مشکلات و اتفاقات حاشیه‌ای آخرین دیدار ایران در کره جنوبی حدود 4 سال پیش با رفتارهای ناهنجار و آزاردهنده کره‌ای‌ها مواجه شده بود این بار هم چشم‌بادامی‌ها را با متوقف کردن تیمشان در سئول ناکام و عصبانی کرد تا کار کره جنوبی برای صعود به جام جهانی به اما و اگر بکشد. 

سرمربی پرتغالی تیم ملی که پیش از دیدار پنج‌شنبه در هفته نهم مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی روسیه 4 بار تیم ملی ایران را مقابل کره‌ای‌ها هدایت کرده و هرگز نباخته بود در پنجمین نبرد نیز سربلند بیرون آمد تا رویای پنج‌گانه شکل بگیرد و کنار این شکست‌ناپذیری، رکورد 12 بازی بدون باخت و 1108دقیقه گل نخوردن برای تیم ملی ایران هم ثبت شود. در واقع دوازدهمین کلین‌شیت متوالی تیم ملی ایران با بسته ماندن دروازه علیرضا بیرانوند مقابل کره رکوردی جاودانه برای شاگردان کی‌روش در جهان به ثبت رسید؛ اتفاقی که تاکنون در رقابت‌های انتخابی جام جهانی رخ نداده و رکوردی منحصر به فرد است و اگر دروازه تیم ملی مقابل سوریه در آخرین دیدار مرحله انتخابی هم بسته بماند بعید نیست رکورد ایران به کتاب گینس هم راه یابد! 21 آبان 94 بود که در دیدار مقابل ترکمنستان، ایران آخرین گل در بازی‌های رسمی را دریافت کرد و حالا پس از گذشت 22 ماه از آن روز تیم ملی حدود 17 ساعت است که دروازه‌اش بسته مانده است. 

البته این کلین‌شیت در سایت رسمی فیفا از برد ٦ - صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل گوام در مرحله دوم انتخابی در ماه نوامبر ٢٠١٥ محاسبه شده که ١١٠٨ دقیقه بدون دریافت گل و شکست است. 


حالا دیگر فرقی نمی‌کند سیدجلال و منتظری در دفاع باشند یا محمد انصاری و روزبه چشمی کم تجربه؛ پورعلی‌گنجی باشد یا نباشد. دروازه‌بان بیرانوند باشد یا حقیقی و اخباری و دیگری. مهم فلسفه بازی منظم و کم نقص است که کی‌روش به خوبی به شاگردانش تفهیم کرده و آن‌ها هم مو به مو دستورات را اجرا می‌کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: