کد خبر: ۱۵۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - ۲۳ دی ۱۳۹۵
ادای احترام دیپلمات های مقیم استرالیا به مقام آیت ‌الله هاشمی رفسنجانی
یک مقام وزارت امور خارجه استرالیا در دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی که در سفارت ایران در کانبرا گشوده شده است، از رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان یکی از قدرتمندترین شخصیت ها در زندگی سیاسی و اجتماعی ایرانیان یاد کرد.
آراس_ سرویس سیاسی: سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا به مناسبت ارتحال آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی طی دو روز گذشته دفتر یادبودی گشود و مقام ها و شخصیت های استرالیایی و نمایندگان دیپلماتیک خارجی مقیم استرالیا ضمن ادای احترام به مقام شامخ این سیاستمدار بزرگ ایرانی، این دفتر یادبود را امضا کردند.

'اینس براون' مدیرکل منطقه خاورمیانه و آسیای وزارت امورخارجه و تجارت استرالیا به نمایندگی از این وزارتخانه با حضور در محل سفارت و عرض تسلیت به 'عبدالحسین وهاجی' سفیر کشورمان، این دفتر یادبود را امضا کرد.

وی در دفتر یادبود ضمن ابراز تاثر عمیق خود به نمایندگی از وزارت امورخارجه و تجارت استرالیا، نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از قدرتمندترین شخصیت ها در زندگی سیاسی و اجتماعی ایرانیان در چند دهه گذشته بود و ابراز همدردی گسترده مردم بعد از مرگ وی، حاکی از جای خالی ایشان برای بسیاری از ایرانیان است.

این دفتر یابود روز جمعه نیز برای امضای مقامات و دیپلمات های مقیم کانبرا در محل سفارت ایران گشوده است.

سفرا و دیپلمات های عالی رتبه کشورهای مختلف از جمله ایرلند، رومانی، عراق، روسیه، بلغارستان، اردن، آلمان، ونزئلا، تایلند، گرجستان، اوگاندا، بنگلادش، مالت، جمهوری آذربایجان، مجارستان، بوسنی هرزگوین، فیلیپین و افغانستان با حضور در سفارت ایران ضمن ادای احترام دفتر یادبود را امضاء کردند.

معاونین و یا دیپلمات های عالی رتبه کشورهای فلسطین، بلاروس، ترکیه، لائوس، زیمباوه، چین، واتیکان، قبرس، ایتالیا، لهستان و جمهوری چک نیز این دفتر را امضا کردند.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود شامگاه یکشنبه (نوزدهم دی ماه- 8 ژانویه) دار فانی را وداع گفت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار