کد خبر: ۱۴۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۲۱ دی ۱۳۹۵
آبادان
آیت الله حیدری از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری امروز در آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در آبادان گفت: آن مرحوم انسانی خدوم و مجاهد و از پیشگامان نهضت عظیم امام و انقلاب به شمار می‌رفت.

 آیت الله حیدری در سخنانی به سه بعد علمی، انقلابی و مدیریتیِ شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و گفت: وی یکی از شاگردان و همراهان امام خمینی (ره) بود که در دوران طاغوت برای مبارزه با رژیم سفاک ستمشاهی از عمق جان تلاش کرد و در مسیر اعتلای انقلاب گام برداشت و در این زمینه می توان به نقش موثر او در اعتصاب پالایشگاه نفت آبادان و بستن شیرهای نفت با همراهی طلاب و علمای آبادانی اشاره کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ، با توصیف ابعاد علمی آیت الله هاشمی رفسنجانی از قلم شیوا و تاثیرگذار وی در زمینه هایی نظیر چاپ کتاب و نشریات مهم مذهبی و انقلابی گفت و افزود: هاشمی رفسنجانی هیچگاه از فضای علمی حوزه و دانشگاه جدا نبود و بواسطه چاپ این گونه مطالب ، متحمل شکنجه های روحی و جسمی زیادی شد.

وی به لحاظ بعد مدیریتی نیز هاشمی رفسنجانی را یکی از مغزهای متفکر پیش و پس از انقلاب اسلامی نامید که همواره مورد عنایت امام راحل و مقام معظم رهبری بود و عملکرد قابل قبولی در مسئولیتهایی نظیر ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و نخستین مجلس شورای اسلامی ارائه داد.

او در پایان رحمت واسعه الهی را برای این مجاهد خستگی ناپذیر آرزو کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: