کد خبر: ۱۱۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۹ آبان ۱۳۹۵
اگر نقشه راهی وجود داشت منابع و تسهیلات به درستی در این بخش توزیع می شد و شاهد ایجاد کسب و کارهای دائمی در خوزستان بودیم.
به گزارش صبحانه پرس؛ استاندار خوزستان پیش از ظهر امروز در شورای اشتغال استان خوزستان  با اشاره به روند نزولی جلسات این شورا اظهار کرد: سال 92 نقشه راه اشتغال استان تدوین شد ولی آنطور که شایسته است بازتاب پیدا نکرد . 175 مصوبه در 16 محور داشته اید. ولی تاکنون مشخص نشده است چند درصد از آنان عملیاتی شده است. این مصوبات  از یک انسجام فکری و یک هماهنگی بخشی برخوردار نمی باشد و کاملا مشهود است کار علمی و کارشناسی و مطالعاتی صورت نگرفته است به همین دلیل ناتمام مانده است.

شریعتی در ادامه گفت: باید وضعیت اشتغال و بیکاری تحلیل شود و گزارشی دراین خصوص ارائه شود. اگر نقشه راه داشته باشیم بر اساس ارزش افزوده ای که در استان هست اعتبارات توزیع می شود. در این صورت احتمال اینکه اشتغال زایی ها مداوم ایجاد شوند و در عرصه رقابت هم خودش را حفظ کند، خیلی بیشتر است.

شریعتی افزود:برنامه پنج ساله ششم را باید محور کار قرار دهیم. شاخص های عملکردی اهداف کارگروه را در مقایسه با میانگین کل کشور مشخص شود و وظیفه هر دستگاه به منظور هدف گذاری در زمینه اشتغال زایی تعیین شود. 

وی در ادامه گفت: از افراد دانشگاهی و کسانی که تحقیقاتی در این زمینه داشته اند دعوت به عمل آید تا ما بتوانیم در این زمینه قدم های پایداری را برداریم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: در هر کدام از جلسات باید یکی از دستگاه های ذیربط اشتغال زایی گزارش کار خود را در این زمینه ارائه دهد و همچنین تعیین کنند که اشتغال زایی های ایجاد شده را از محل اعتبارات استانی و یا ملی انجام دادند.

شریعتی گفت: انتظار می رود که اداره کل کار در حوزه روستایی، جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی در زمینه اشتغال مناطق روستایی به صورت جدی  ورود پیدا کرده .دولت درخواست برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه برای اشتغال در مناطق روستایی را خدمت مقام معظم رهبری ارائه داده  و معظم له با این درخواست دولت موافقت کرده است.

استاندار خوزستان خطاب به اعضای کارگروه تصریح کرد: در چارچوب قوانینی که دولت  تاکنون تدوین کرده است باید طرح و برنامه مدونی داشته  باشید. 

هر استانی طرح های آماده تری داشته باشد که متناسب با شرایط و وضعیت استان باشد می تواند اعتبار بیشتری را دریافت کند. باید متولی این کار شوید تا بتوانیم سهم استان را جذب کنیم و زمینه اشتغال زایی پایدار در مناطق روستایی را فراهم آوریم.


عتاب استاندار به بانک ها

در این جلسه استاندار خوزستان از عملکرد بانک ها در ارائه وام خوداشتغالی ابراز نارضایتی کرد و بانک ها را عامل عدم مراجعه و نامید شدن از دریافت بانک ها دانست. 

همچنین در این جلسه رحمتی مدیر شعب بانک صادرات استان که به دلیل معارفه مدیر شعب منطقه در جلسه غایب بود و نماینده خود را فرستاده بود که با عکس العمل منفی استاندار مواجه شد. استاندار  شان جلسه اشتغال را بالاتر از معارفه مدیر دانست و با تذکر به نماینده بانک اعلام کرد اگر مدیر مربوطه در جلسات اشتغال استان حاضر نمی شود در استان نماند.

خبرنگاران : شکوفه پایدار و سارا محسنی - انتشار دهنده : علیرضا عبدالله نژاد 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار