کد خبر: ۱۰۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۲۲ مهر ۱۳۹۵
رضا بوعذار، دونده خوزستانی مدال طلای مسابقات آسیایی 2010 خود را به خانواده شهید مدافع حرم تقدیم کرد.
به گزارش صبحانه پرس: رضا بوعذار با حضور در هیئت سیدالشهدای کوی شهروند، در حضور استاندار خوزستان و چند تن از دیگر مسئولان استان، مدال طلای رقابتهای آسیایی دو و میدانی ۲۰۱۰ داخل سالن خود را که در تهران برگزار شد، به خانواده شهید رضا عادلی تقدیم کرد.

در این مراسم غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان با بیان این که این اقدام ملی پوش خوزستانی یک کار زیبا و قابل قدردانی است، اظهار کرد: امام حسین (ع) از خود و خانواده‌اش برای بقای دین مبین اسلام گذشت.

وی بیان کرد: این قهرمان خوزستانی نی از بالاترین افتخارات خود در مسابقات آسیایی و جهانی گذشت تا نشان دهد که برخی از افتخارات مهمتر از افتخارات دنیوی هستند. شهدای مدافع حرم جان خود را در راه اسلام هدیه کردند و این ورزشکاران نیز مقام ها و افتخارات خود را به این خانواده‌ها هدیه می‌کنند.چنین اقداماتی فرهنگ ایثار و گذشت را در جامعه زنده نگه می‌دارد و مایه افتخار است و همچنین باعث ترویج فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه می‌شود.

در این مراسم همچنین رضا بوعذار، دونده خوزستانی اظهار کرد: شهدای مدافع حرم برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) و برقراری امنیت در کشور از جان خود گذشتند و این که ما ورزشکاران مدال‌های خود را به پاس ارج نهادن به مقام شامخ این شهدا، به خانواده‌های آن‌ها تقدیم می‌کنیم، کمترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.شهدای میهن اسلامی در جبهه‌های حق علیه باطل و دفاع از حرم اهل بیت (ع) از آرمان‌های نظام اسلامی دفاع کردند و قدردانی از خانواده‌های آن‌ها وظیفه‌ای است که همه ما به خصوص جامعه ورزش برعهده داریم.

این دونده خوزستانی پیش از این نیز دو مدال دیگر خود را به خانواده‌های سردار شهید علی هاشمی و سردار شهید حمید تقوی اهداء کرده بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: