اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی وارد خوزستان شدند

علیرضا ورناصری روز چهارشنبه در بدو ورود اعضای کمیسیون انرژی مجلس به فرودگاه اهواز اظهارداشت: به واسطه بعد نظارتی نمایندگان مردم در مجلس، اعضای کمیسیون انرژی هرچند مدت به نقاط مختلف کشور سفر می کنند تا به بررسی مسائل و مشکلات بپردازند.

وی افزود: سفر اعضای این‌کمیسیون به شهرهای مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل نیز به همین منظور انجام می شود.

ورناصری با اشاره به شناسایی بیش از ۴۰ مورد از مشکلات زیرساختی، عمرانی و اجرایی در حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل گفت: از جمله این چالش ها، تنش آبی در منطقه، شبکه انتقال برق، بیکاری ، آلودگی های ناشی از نشت نفت در شهرهای مسجدسلیمان و هفتکل است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین چالش‌های منطقه، موضوع شبکه فاضلاب است.

به گفته وی، شهرهای مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در زمینه شبکه فاضلاب دچار نارسایی هایی بسیار شدیدی هستند بطوری که می توان گفت این شهرستان ها شبکه فاضلاب ندارند.

ورناصری اضافه کرد: نشست سد گدار یکی از چالش هایی است که باعث نگرانی های متعددی در منطقه شده است.

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل خاطرنشان کرد: در این سفر ۲ روزه، مدیران ارشد وزارتخانه های نفت و نیرو حضور دارند تا بعد از بررسی های کارشناسی ، برای کاهش مشکلات موجود، تصمیم گیری های لازم انجام شود.

شهرستان اندیکا در ردیف مناطق محروم کشور قرار دارد که همزمان با زلزله  ۵.۷ ریشتری مهر سال ۱۴۰۰، شاخص های محرومیت آن به واسطه بروز تخریب های گسترده در ۱۳۰ روستای این شهرستان، افزایش بیشتری یافت.

حدود ۱۲هزار واحد مسکونی در مسجدسلیمان در محدوده مناطق آلوده به نفت و گاز این شهر قرار دارند که این خانه‌های خطرآفرین باید به تدریج جا به جا شوند.

 

منبغ: ایرنا