راهپیمایی 13 آبان در شهرهای شمال خوزستان برگزار شد
به گزارش آراس، مردم مومن و ولایتمدار دزفول با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از استکبار جهانی به گوش جهانیان رساندند. 

مردم دزفول بویژه دانش آموزان و دانشجویان روز یکشنبه همزمان با 13 آبانماه، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و سالروز تسخیر لانه جاسوسی با مشت گره کرده و سردادن شعارهای انقلابی از آستان سبزقبا تا حسینیه ثاراله راهپیمایی کردند.

نصرُمِنَ الله وَ فَتحٌ قریب مرگ بر آمریکای مردم فریب، در عزم ملت ما تهدید اثر ندارد، آمریکای جهانخوار این را باید بداند از جمله شعارهای مردم دزفول در این راهپیمایی بود. 

در پایان راهپیمایی نیز قطعنامه 13 آبان در محل حسینیه ثاراله دزفول قرائت شد. 

 راهپیمایی روز 13 آبان در اندیمشک برگزار شد

اقشار مختلف مردم اندیمشک روز یکشنبه با برگزاری راهپیمایی، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را گرامی داشتند. 

راهپیمایان از میدان امام خمینی (ره) تا میدان راه آهن را با شعارهای 'تهدید و تحریم اثر ندارد آمریکای جهانخوار، قوت دگر ندارد، 'ترامپ جانی، روانی شده مرگ بر آمریکا جهانی شده'، ' جنایت منطقه، زیر سر آمریکاست کشتار و قتل و غارت، ماهیت آمریکاست، 'مثلث شوم و پلید ابلیس آمریکا و اسرائیل و انگلیس، 'مرگ بر این وابستگان شیطان وهابی و داعشی و طالبان'، 'میثاق با شهیدان، میثاق با امام است اطاعت از رهبری، حفظ خط امام است، ' روزی که روز مرگ بر شیطان است روز بزرگ 31 آبان است' راهپیمایی کردند.

در این راهپیمایی جمعیت زیادی از جوانان، نوجوانان، اصناف و بازاریان، خانواده های معزز شهدا و ایثارگران، مسئولان محلی، مدیران دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند. 

مردم اندیمشک در این راهپیمایی آدمک های سران آمریکا، اسراییل و انگلیس را به آتش کشیدند.

راهپیمایی یوم الله 13 آبان در شهرهای تابعه شهرستان نیز با حضور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم برگزار شد.

طنین فریاد مرگ بر آمریکا درشوش 

راهپیمایی یوم الله 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی امروز یکشنبه همزمان با سراسر کشور و با حضور تعدادی از مسئولان و اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و دانشجویان در شهر شوش برگزار شد. 

به گزارش ایرنا، دانش آموزان در راهپیمایی امسال یوم الله 13 آبان درس آزادی و آزادگی را بار دیگر تکرار کردند و نشان دادند تا زمانی که جوانان و نوجوانان غیور ایرانی در رکاب رهبری هستند و در سایه ارزش های انقلاب و اسلام حرکت می کنند، دشمن هرگز به نتیجه دلخواه خود دست نمی یابد. 

مردم انقلابی شوش در مسیر راهپیمایی تعیین شده از ساعات اولیه صبح حضور داشتند تا حماسه‌ دیگری در برگی از تاریخ انقلاب خلق کنند. 

اقشار مختلف مردم شوش از پیر و جوان، زن و مرد در این راهپیمایی که پیشاپیش آنها خانواده های معظم شهدا حضور داشتند با در دست داشتن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند و یکصدا فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سردادند و بر عزم جدی خود در مقابل توطئه های دشمنان تاکید کردند. 

در شهر شوش راهپیمایان از مسیر میدان هفت تیر تا مصلی نمازجمعه، حرکت کردند. 
همچنین در حاشیه راهپیمایی در شهر شوش چندین ایستگاه نقاشی و نمایشگاه های عکس دایر شد. 

راهپیمایی 13 آبان همچنین با حضور گسترده مردم شهرهای الوان، شاوور، حر و فتح المبین از شهرهای اقماری شوش برگزار شد. 

 حماسه شکوه و اقتدار 13 آبان در گتوند برگزار شد
 
همزمان با سراسر کشور راهپیمایی باشکوه 13 آبان روز یکشنبه با حضور فرماندار، امام جمعه، مسئولان محلی، دانش آموزان و دیگر اقشار مردم در گتوند برگزار شد. 

به گزارش ایرنا، در این آیین که از ساعت 9 صبح از مصلای امام خمینی(ره) گتوند آغاز و تا اداره آموزش و پرورش ادامه داشت، راهپیمایان با شعار های مرگ برآمریکا و مرگ براسرائیل خشم و انزجار خود را از دشمنان ایران اسلامی نشان دادند. 

راهپیمایان علاوه بر سردادن شعارهای انقلابی برعلیه آمریکا و استکبار، قطعنامه سراسری 13 آبان را قرائت کردند. 

مراسم یوم الله 13 آبان نیز با شکوه خاصی در شهرهای صالح شهر در دبیرستان دخترانه حضرت آسیه(س) صالح شهر، دبستان دخترانه عفت شهر ترکالکی، دبیرستان فرهنگ شهر جنت مکان و مدرسه نمونه دولتی پسرانه مهد دانش شهر سماله به صورت تجمعی در این شهرها برگزار شد. 

روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نامگذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است. 

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز دانش‌ آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده ‌اند.

انتهای پیام/