کد خبر: ۴۱۹۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۸ - ۱۲ مهر ۱۴۰۱
نماینده اهواز:
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تداوم آلودگی هوای خوزستان در پی انتشار دود آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم در برخی شهرها، گفت: در پیگیری رفع این مساله به منظور جلوگیری از وسعت حریق و همچنین کاهش روزهای آلوده، سهل‌انگاری شده و پیگیری‌های محسوسی در این زمینه مشاهده نشده است.
سید کریم حسینی با اشاره به آلودگی طولانی مدت خوزستان و انتشار دود در اهواز و برخی دیگر از شهرها اظهار کرد: هر از گاهی پدیده گرد و غبار، خوزستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در روزهایی که گرد و خاک وجود ندارد هم دود ناشی از آتش‌سوزی تالاب هورالعظیم، اهواز و برخی دیگر از شهرها را فرا می‌گیرد.

وی با اشاره به تحت تاثیر قرار گرفتن سلامت مردم به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر در پی آلودگی هوا افزود: در پیگیری‌ها عنوان شد که این آتش‌سوزی‌ها در بخش عراقی تالاب هورالعظیم بوده و دود آن به سمت خوزستان می‌آید که به دولت تذکر داده‌ام فکری به حال این آتش‌سوزی‌ها و دود ناشی از آن کند تا چنین شرایطی در خوزستان رخ ندهد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدت زمان زیاد درگیری خوزستان با این آلودگی گفت: در پیگیری رفع این مساله به منظور جلوگیری از وسعت حریق و همچنین کاهش روزهای آلوده، سهل‌انگاری شده و پیگیری‌های محسوسی در این زمینه مشاهده نشده است.

وی بیان کرد: شاید مدت زمان بیشتری برای مهار گرد و غبار نیاز است اما می‌توان سریعتر برای خاموش کرن آتش‌سوزی‌ها اقدام کرد.

حسینی با اشاره به در پیش بودن فصل پاییز و احتمال افزایش گرد و غبار ناشی از فعالیت کانون‌های داخلی گرد و غبار گفت: در پیگیری کاهش آلودگی ناشی از فعالیت کانون‌های داخلی گرد و غبار از ستاد مدیریت گرد و غبار، این ستاد عنوان کرد که معیارهایی برای پیگیری این مساله دارند و اقداماتی انجام شده است اما باز هم اعتقاد ما این است که پیگیری‌ها کم بوده و نتوانسته بازدارنده باشد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کاهش گرد و غبار مورد خواست نمایندگان مردم خوزستان بوده و هست و نمایندگان مردم از هر ابزار قانونی که در اختیار دارند استفاده کرده‌اند و پیگیر رفع این مساله هستند که بخشی از پیگیری‌ها نتایج بخش بوده اما کافی نبوده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار