کد خبر: ۴۱۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲:۱۷ - ۰۶ مهر ۱۴۰۱
وزیر آموزش و پرورش در همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت:
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برکات عملیات ثامن الائمه برای انقلاب اسلامی، گفت: تحقق جهاد تبیین یکی از برنامه‌های اولویت‌دار آموزش و پرورش خوزستان است‌.
یوسف نوری در پنجمین همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت شهرستان آبادان ضمن گرامیداشت سالروز حماسه تاریخی شکست حصر آبادان و عملیات موفقیت آمیز ثامن الائمه، اظهار کرد: شکست حصر آبادان برکات فراوانی برای نهضت مقاومت در هشت سال دفاع مقدس داشته است به گونه‌ای که موفقیت در این عملیات زمینه فتح‌ها و پیروزی‌های دیگر در جنگ را فراهم آورد.

وی در ادامه با اشاره به نقش تمدن اسلامی در پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نتایج تفکر شیعی شکل‌گیری تمدن رضوی به تاسی از حضرت ثامن الحجج در سرزمین ایران اسلامی است و حضرت امام خمینی(ره) با تاسی به این تمدن و تربیت شاگردانی بر تراز مکتب فکری امام رضا(ع) موفق به شکل‌گیری نهضت انقلاب اسلامی شد و البته همین تفکر نیز بعدها زمینه‌ساز موفقیت رزمندگان در جای جای میادین مقاومت در هشت سال دفاع مقدس شد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: مردم غیور و ولایت مدار آبادان در جریان عملیات ثامن الائمه حماسه‌ای بزرگ آفریدند و با مقاومت و پایمردی خود زمینه اتفاقات بزرگ بعدی در تاریخ مقاومت مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند که بی‌شک امری بزرگ و ستودنی است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار