کد خبر: ۴۱۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۳:۲۴ - ۱۴ تير ۱۴۰۱
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست از اجرایی شدن پروژه‌هایی که فاقد ارزیابی زیست محیطی باشند، جلوگیری خواهد کرد.

مسعود عالیخانی در جریان بازدید از آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم و پروژه‌های نفتی در محدوده این تالاب، خوزستان را از استان های مهم و صنعتی کشور دانست و گفت: توجه به رعایت دستورالعمل‌های زیست محیطی در انجام پروژه‌های صنعتی در استان خوزستان بسیار با اهمیت است.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست از اجرایی شدن پروژه‌هایی که فاقد ارزیابی زیست محیطی باشند، جلوگیری خواهد کرد.

عالیخانی از مدیران استانی خواست تا بعد از صدور مجوزها، الزامات محیط زیستی و شروط مندرج در  مجوزهای طرح‌های توسعه را به صورت مستمر مورد پایش و نظارت قرار دهند.

در جریان این بازدید محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان نیز گزارشی از وضعیت محیط زیستی خوزستان خصوصاً موضوع ریزگردها ارائه کرد.

علی اقتدار مدیرکل دفتر زیستگاه‌ها و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز ضمن ارائه مطالبی در خصوص حیات وحش استان خوزستان گفت: استان خوزستان از محدود استان‌هایی است که زیستگاه‌ها و حیات وحش با تنوع زیستی بالا اعم از کوهستان، بیابان، دشت، دریا، رودخانه، تالاب‌ها و … دارد.

وی بر حفظ حیات وحش و تنوع زیستی در مناطق استان خوزستان خصوصا منطقه با اهمیت تالاب هورالعظیم تاکید کرد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در روز شنبه ۱۱ تیرماه در سفری یکروزه از آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم و پروژه‌های نفتی در محدوده این تالاب بازدید کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار